Tim Kevin Ravnjak

Petek, 10. 2. 2017, 8.55

Slovenska deskarja v Quebecu brez finala

tim kevin ravnjak | Foto Reuters

Quebec v Kanadi je sinoči gostil kvalifikacije deskarjev v skokih svetovnega pokala, slovenska tekmovalca Urška Pribošič in Tim-Kevin Ravnjak pa sta ostala brez finala.

V ženski konkurenci se je za šest mest, ki vodijo v finale, borilo 25 deskark, Pribošičeva pa je za svoj prvi nastop prejela oceno 58,75 in se uvrstila na 17. mesto. V moških kvalifikacijah so sodniki Timu-Kevinu za drugo vožnjo namenili oceno 61,50, s čimer je osvojil 35. mesto. Pribošičeva in Ravnjak bosta danes nastopila še v kvalifikacijah snežnega parka, ki se bodo začele ob 15.05 po srednjeevropskem času.

V ženski konkurenci skokov je znana tudi končna odločitev. Mali kristalni globus, pa tudi veliki kristalni globus za skupni seštevek disciplin prostega sloga, je praktično že osvojila zmagovalka treh tekem v sezoni Anna Gasser z avstrijske Koroške, ki je bila tudi tokrat najboljša. Britanka Katie Ormerod, ki bi edina še lahko prehitela Gasserjevo v skokih, je namreč ostala brez finala. Brez uvrstitve med najboljših šest je ostala tudi olimpijska prvakinja Američanka Jamie Anderson (USA).