Anja Mandeljc Miha Šimenc Vili Črv smučarski tek

Petek, 24. 3. 2023, 17.15

smučarski tek, ekipni šprint, lahti

Zmaga Norvežanoma in Švedinjama, Slovenci brez finala

Miha Šimenc | Miha Šimenc in Vili Črv se nista uvrstila v finale ekipnega sprinta za svetovni pokal v finskem Lahtiju. | Foto Anže Malovrh/STA

Smučarska tekača Miha Šimenc in Vili Črv se nista uvrstila v finale ekipnega šprinta za svetovni pokal v finskem Lahtiju. Anja Mandeljc je s Poljakinjo Izabelo Marcisz v ekipi Mednarodne smučarske zveze (Fis) prav tako izpadla.

Vili Črv
Sportal Norveško zmagoslavje v Estoniji, Slovenca obstala v četrtfinalu

Norvežana Erik Valnes in Johannes Hoesflot Klaebo sta zmagovalca zadnjega ekipnega šprinta v sezoni svetovnega pokala v smučarskem teku v finskem Lahtiju. Italijana Francesca De Fabianija in Federica Pellegrina sta ugnala za 0,68 sekunde. Tretja je bila z zaostankom 2,67 sekunde druga norveška zasedba s Haraldom Oestbergom Amundsenom in Sindrejem Bjoernestadom Skarom.

Johannes Hoesflot Klaebo je v družbi rojaka Erika Valnesa slavil zmago v Lahtiju. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Johannes Hoesflot Klaebo je v družbi rojaka Erika Valnesa slavil zmago v Lahtiju. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Slovenska predstavnika Miha Šimenc in Vili Črv se nista uvrstila v finale. V kvalifikacijah sta bila 22. in za dobrih pet sekund zaostala za najboljšo petnajsterico.

Žensko preizkušnjo sta dobili Švedinji Jonna Sundling in Emma Ribom. Ciljno črto sta prečkali 4,57 sekunde pred prvo norveško ekipo z Julie Myhre in Anno Kjersti Kalva. Tretja je bila prva ekipa Nemčije z Lauro Gimmler in Coletto Rydzek. Zaostali sta 5,12 sekunde.

Žensko preizkušnjo sta dobili svetovni prvakinji, Švedinji Jonna Sundling in Emma Ribom.  | Foto: Grega Valančič/Sportida Žensko preizkušnjo sta dobili svetovni prvakinji, Švedinji Jonna Sundling in Emma Ribom. Foto: Grega Valančič/Sportida

Edina slovenska predstavnica Anja Mandeljc je s Poljakinjo Izabelo Marcisz v ekipi Mednarodne smučarske zveze Fis 1 ostala brez finala. V kvalifikacijah sta bili zadnji, 16., in kot edini izpadli.

Za konec sezone svetovnega pokala bo v soboto na vrsti šprint v klasični tehniki, v nedeljo pa še preizkušnji na 20 km s skupinskim startom.