tek na smučeh Johannes Hoesflot Klaebo Miha Šimenc

Trondheim, šprint

Šimenc za 18 stotink zgrešil izločilne boje, zmaga Klaebu

Miha Šimenc | Miha Šimenc | Foto Grega Valančič/Sportida

Miha Šimenc

Slovenski smučarski tekač Miha Šimenc je na 34. mestu za 18 stotink sekunde zgrešil uvrstitev v druge izločilne boje letošnje sezone svetovnega pokala.

Na 1,5 km dolgi progi v norveškem Trondheimu je bil dopoldne na kvalifikacijah šprinta v prosti tehniki najhitrejši domačin Johannes Hoesflot Klaebo (2:44,33). Drugi je bil Kitajec Qiang Wang, ki je zaostal 1,01 sekunde, tretji pa Francoz Lucas Chanavat.

Na 1,5 km dolgi progi je Miha Šimenc dobro stopnjeval ritem, na koncu pa mu je do prve trideseterice z zaostankom 8,18 sekund zmanjkalo le 18 stotink sekunde. Anže Gros je na 59. mestu zaostal 13,93 sekunde, brez točk je na 61. mestu ostal tudi Vili Črv z zaostankom 15,27 sekunde. Slovenskih predstavnic na tekmi, ki jo je otežil novozapadli sneg, ni bilo.

Klaebo je bil popoldne najmočnejši tudi v izločilnih bojih, v ciljem šprintu finala je tako dosegel svojo že 70. zmago v svetovnem pokalu (drugo v tej sezoni). Drugi je bil Chanavat, tretji pa še en Norvežan Harald Amundsen

V ženski konkurenci je šprintersko tekmo dobila Norvežanka Kristine Stavaas Skistad. Za sabo je pustila dve Švedinji Linn Svahn in Emmo Ribom.

V soboto bo preizkušnja v skiatlonu, v nedeljo pa še tek na 10 km klasično.