Četrtek, 12. 1. 2017, 17.01

Ruhpolding, ženska štafeta

Nemke ponovile uspeh s Pokljuke

Ruhpolding ženska štafeta | Foto Getty Images

Nemška ženska biatlonska reprezentanca (1:09:53,0/6) je zmagala na današnji preizkušnji svetovnega pokala v Ruhpoldingu. Francozinje so na drugem mestu za njimi zaostale le za 3,5 sekunde (0+7), tretje pa so bile Norvežanke (+4,5/0+1). Slovenija ni imela svojih predstavnic na štartu.

Tudi na prvi štafetni preizkušnji v letošnji sezoni, decembra na Pokljuki, sta bili na prvih dveh mestih reprezentanci Nemčije in Francije. Na Pokljuki so bile tretje Ukrajinke, ki so tokrat z zaostankom 8,8 sekunde osvojile četrto mesto (0+3), pred njih so se uvrstile Norvežanke.

V razburljivem obračunu so bile pred 12 tisoč gledalci na koncu najhitrejše nemške biatlonke, ki so tokrat nastopile v postavi Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Preuss in Laura Dahlmeier. Francozinje, za katere so nastopile Anais Chevalier, Justine Braisaz, Anais Bescond in Celia Aymonier, so za njimi zaostale 3,5 sekunde, le sekundo za njimi pa je v cilj prišla norveška reprezentanca s Kaio Woeien Nicolaisen, Hildo Fenne, Tiril Eckhoff in Marte Olsbu.

Spet so razočarale ruske biatlonke, ki so nastopile tudi z dvema mladinkama. Tekmo so končale šele na 13. mestu.

V petek bo v Ruhpoldingu na sporedu moški šprint, štart bo ob 14.45.

Izidi, ženska štafeta, 4 x 6 km:

1. Nemčija              1:09:53,0 (0+6)

(Vanessa Hinz, Maren Hammerschmidt, Franziska Preuss, Laura Dahlmeier)