Sara Goltes Jernej Glavan Rok Marguč Žan Košir Gloria Kotnik Tim Mastnak paralelni veleslalom Rogla

Sreda, 16. 3. 2022, 14.23

Rogla, deskanje, paralelni veleslalom

Fantastično! Slovenski junak do velikega podviga.

Rogla Deskanje | Tim Mastnak je na Rogli osvojil 3. mesto, kar je njegov največji uspeh na tem prizorišču.  | Foto Grega Valančič/Sportida

Tim Mastnak je na Rogli osvojil 3. mesto, kar je njegov največji uspeh na tem prizorišču.

Aktualni olimpijski podprvak v paralelnem veleslalomu Tim Mastnak je na Rogli osvojil tretje mesto in se prvič v karieri na domači tekmi za svetovni pokal znašel na stopničkah. Žan Košir je osvojil 13. mesto. Prvič po senzacionalnem olimpijskem bronu na Kitajskem je nastopila Gloria Kotnik in preboj med 16 najboljših zgrešila za šest stotink sekunde. Rok Marguč je bil v kvalifikacijah 22., že v prvih vožnjah pa sta bila prepočasna Jernej Glavan in Sara Goltes. Na najvišjo stopničko sta se povzpela Italijan Edwin Coratti in Nemka Ramona Theresia Hofmeister. Oba sta na Rogli zmagala že tretjič.

Rogla, izločilni del (m), rezultati

Najboljši slovenski deskar na snegu Tim Mastnak se je prvič, odkar tekmuje na tekmah svetovnega pokala, na domačih tleh povzpel na zmagovalni oder. Na tekmi v paralelnem veleslalomu na Rogli je osvojil tretje mesto in dočakal slavnostni trenutek, ko se je lahko pred svojimi bučnimi navijači povzpel na stopničke in občutil, kako je biti med najboljšimi na domačih tleh.

Fotogalerija s tekme na Rogli, Grega Valančič/Sportida:

1 / 61

Mastnak se je izkazal že v kvalifikacijah, kjer je bil drugi. Izločilni del je odprl z dvema zmagama. Najprej je v osmini finala premagal Južnokorejca Sangkyuma Kima, od katerega je bil hitrejši za 38 stotink sekunde, v četrtfinalu pa je v sosedskem obračunu izločil Italijana Rolanda Fischnallerja. Prednost Celjana je znašala 17 stotink sekunde.

V polfinalu je naletel na previsoko oviro. Meril se je s Poljakom Oskarjem Kwiatkowskim, ki je bil v osmini finala usoden za Žana Koširja. Ko se je Mastnaku na sredini proge pripetila napaka, je postalo jasno, da bo Kwiatkowski, pozneje je osvojil drugo mesto, izločil oba slovenska udeleženca izločilnega dela.

Žan Košir je izpadel v osmini finala in osvojil končno 13. mesto. | Foto: Grega Valančič/Sportida Žan Košir je izpadel v osmini finala in osvojil končno 13. mesto. Foto: Grega Valančič/Sportida

Mastnak je tako ostal brez velikega finala, a sanj o prvih domačih stopničkah s tem še ni bilo konec. V "malem finalu" je bil hitrejši od južnokorejskega deskarja Sangha Leeja, sicer vodilnega v skupnem seštevku svetovnega pokala, in postavil nov mejnik v karieri.

Žan Košir, drugi slovenski deskar v izločilnih bojih, je osvojil 13. mesto, Rok Marguč pa je bil 22. Prvič po senzacionalnem olimpijskem bronu na Kitajskem je nastopila Gloria Kotnik in preboj med 16 najboljših zgrešila za šest stotink sekunde. Že v prvih vožnjah sta bila prepočasna Jernej Glavan in Sara Goltes.

Rok Marguč je tekmo končal na 22. mestu. | Foto: Grega Valančič/Sportida Rok Marguč je tekmo končal na 22. mestu. Foto: Grega Valančič/Sportida

Na najvišjo stopničko sta se povzpela Italijan Edwin Coratti in Nemka Ramona Theresia Hofmeister. Oba sta na Rogli zmagala že tretjič.

Rogla deskanje | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida

Na tekmi zaradi sankcij proti Rusiji ni bilo ruskih tekmovalk in tekmovalcev, ki sicer vedno sodijo v ožji krog favoritov, niti dvakratne olimpijske prvakinje, Čehinje Ester Ledecke, ki je dala prednost dvema smučkama in se pripravlja na zaključek sezone v alpskem smučanju. Rogla deskanje | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida