Sobota, 10. 12. 2016, 12.32

Svetovni pokal v teku na smučeh, Davos

Östbergova najhitrejša na 15 km prosto

Ingvild Flugstad Oestberg | Foto Reuters

Norveška smučarska tekačica Ingvild Flugstad Östberg (37:44,4) je bila najhitrejša na tekmi svetovnega pokala v Davosu. Drugo mesto na 15 km prosto je zasedla njena rojakinja Heidi Weng (+7,9), tretja pa je bila Finka Krista Parmakoski (+16,7). Najboljša Slovenka je bila Alenka Čebašek na 26. mestu (+2:08,1).

Nastopili sta še dve članici slovenske reprezentance, Lea Einfalt je bila 48. (+3:30,8), Manca Slabanja pa 55. (+4:18,8). V dresu Avstralije je nastopila tudi nekdanja slovenska reprezentantka Barbara Jezeršek in osvojila 36. mesto.

Svetovna in olimpijska prvakinja Östbergova je danes vknjižila svojo peto zmago v svetovnem pokalu in bila preprosto premočna za tekmice. Še najbližje ji je prišla rojakinja Wengova, ki je zaostala skoraj osem sekund, tretja Parmakoskijeva že več kot šestnajst, četrtouvrščena Američanka Jessica Diggins pa že skoraj minuto.

Kljub drugemu mestu je skupno vodstvo zadržala Wengova s 539 točkami pred Östbergovo s 469 in Parmakoskijevo s 417. Do točk je danes prišla tudi Čebaškova, pridobila je novih pet, s skupno devetimi je na 54. mestu skupne razvrstitve. Čebaškova je danes dobro startala, držala priključek s tistimi tekmovalkami, ki so začele pred njo, a ko so se na progo podale norveške tekmovalke, je začela padati po lestvici navzdol.

Ob 14.30 sledi še moška tekma na 30 km prosto, brez slovenskih tekmovalcev.