Thermometer Blue 0

štafeta tek Alenka Čebašek Nika Razinger Vesna Fabjan Lea Einfalt

Nedelja, 6. 12. 2015, 12.12

Norvežanke premočne tudi v štafeti, Slovenke zadnje

Norveška ženska štafeta (53:33,1) je zmagovalka tekme svetovnega pokala na 4 x 5 kilometrov v Lillehammerju.

Drugo mesto so osvojile Finke (+1:59,0), tretje pa so bile Američanke (+2:07,1). Slovenke v postavi Alenka Čebašek, Nika Razinger, Vesna Fabjan in Lea Einfalt so osvojile zadnje, 12. mesto, zaostale so 5:50,5 minute.

Po sobotnem skiatlonu je v norveškem Lillehammerju danes prišla na vrsto preizkušnja v štafetah, prva v tej sezoni svetovnega pokala. Na startu je bilo 12 ekip iz osmih držav, med njimi tudi slovenska. Alenka Čebašek in Nika Razinger sta nastopili v klasični, Vesna Fabjan in Lea Einfalt pa v prosti tehniki.

Čebaškova je s petkilometrsko potjo opravila z devetim časom, drugo predajo pa je slovenska ekipa opravila na enajstem mestu. V naslednjih petih kilometrih so dekleta zdrsnila na zadnje mesto in na koncu tudi pritekle v cilj kot dvanajste.

Zmagala je prva ekipa Norveške v postavi Maiken Caspersen Falla, Ingvild Flugstad Oestberg, Therese Johaug in Heidi Weng, drugo mesto so zasedle Finke Krista Pärmäkoski, Kerttu Niskanen, Laura Mononen in Anne Kyllönen, tretje pa so bile predstavnice ZDA Rosie Brennan, Sadie Bjornsen, Elizabeth Stephen in Jessica Diggins.