nordijska kombinacija Johannes Rydzek

Sobota, 17. 12. 2016, 15.54

Nemška prevlada v nordijski kombinaciji

Johannes Rydzek | Foto Sportida

Na tekmi za svetovni pokal v nordijski kombinaciji na Dachsteinu v Avstriji so prva štiri mesta zasedli nemški predstavniki z vodilnim v pokalu in svetovnim prvakom Johannesom Rydzekom na čelu. Edini slovenski predstavnik Marjan Jelenko je bil 39. (+1:41,4) med 49 uvrščenimi.

Prvi je bil Rydzek, sledili pa so mu Fabian Riessle, olimpijski zmagovalec Eric Frenzel in mladi Vinzenz Geiger. Nemški kombinatorci so s tem nepremagani v tej sezoni.

Frenzel je sicer vodil po skokih, vendar si je s 100,5 metra priboril le dve sekundi prednosti v teku na 10 km pred Avstrijcem Mariom Seidlom, deset sekund zaostanka pa je imel Rydzek. Na 36. mestu je bil Jelenko, ki je tek začel minuto in 10 sekund za vodilnim in na koncu v tekaškem delu nekoliko nazadoval, prve točke za pokal v sezoni pa je zgrešil za šest sekund.

Frenzel je tudi v teku vodil vse do zadnjega vzpona, nato pa sta napadla Riessle in Rydzek, slednji pa je imel na koncu največ moči za tretjo zmago v sezoni in deveto skupno. Riessle je zaostal 1,5 sekunde, Frenzel 8,7, Geiger pa 15 sekund. Peti je bil Norvežan Espen Andersen.

Tudi v skupnem seštevku so na čelu štirje Nemci, na vrhu pa je Rydzek (430) pred Frenzlom (354).