Sobota, 17. 12. 2016, 13.17

Montafon, smučarski kros, svetovni pokal

Filip Flisar do izida sezone: Zrel sem bil za še boljši rezultat.

Filip Flisar | Foto Peter Kastelic

Slovenski smučar prostega sloga Filip Flisar je v krosu na tekmi svetovnega pokala v Avstriji v Montafonu v malem finalu zmagal in zasedel končno peto mesto. Pred tem je izpadel iz glavne dirke za prvo mesto v polfinalu, kjer je bil v svoji skupini zadnji, četrti. V osmini finala in v četrtfinalu je Flisar zmagal v svojih skupinah.

V velikem finalu je slavil olimpijski zmagovalec iz Sočija Francoz Jean Frederic Chapuis, nekdanji svetovni prvak (2013), pred rojakom Jonasom Devouassouxom, tretji je bil Švicar Marc Bischofberger, četrti pa Kanadčan Kevin Drury.

Po slabem polfinalnem štartu brez finala

Flisar je v malem finalu ugnal Kanadčana Davida Duncana in Kristoforja Mahlerja ter Švicarja Jonasa Lenherrja, v polfinalu pa so bili pred njim Bischofberger, Devouassoux in Lenherr. V tem delu tekmovanja je bil Mariborčan edinkrat v podrejenem položaju, saj se po slabšem štartu nikakor ni mogel otresti zadnjega mesta. V osmini finala in četrtfinalu je bil mesto za njim Bischofberger.

"Gre na boljše"

"Zaradi ene male napake na štartni sekciji v polfinalu sem ostal brez finala. Izbiral sem povsem levi položaj, ampak sem moral zato res štartati tako, da sem bil pred vsemi, kar pa je težko. Prav v polfinalu mi je malo zmanjkalo, tekmec je prišel pred mene in so me tako stisnili, da nisem mogel prehitevati. Glede smučanja sem bil zrel za boljši rezultat, ampak tako pač je. Gre na boljše," je po petem mestu dejal Flisar.

Skočil na 14. mesto

Flisar se je z najboljšo uvrstitvijo na dozdajšnjih štirih tekmah sezone povzpel na 14. mesto skupnega seštevka pokala (82 točk). Po zmagah na polovici tekem te zime prepričljivo vodi Chapuis s skoraj 300 točkami (289), Kanadčan Brady Leman, ki je bil tokrat šele 17., je na drugem mestu skupne razvrstitve pri 192 točkah.

Tekmovanje se bo po nedeljski ekipni tekmi v krosu nadaljevalo 21. decembra v Italiji v Innichenu.