Nejc Naraločnik Martin Čater Boštjan Kline Miha Hrobat trening smuk Beaver Creek

Beaver Creek, smuk, trening

Miha Hrobat hitrejši tudi od zmagovalca prvega smuka sezone

Miha Hrobat | Miha Hrobat je bil najboljši med Slovenci na treningu smuka v Beaver Creeku. | Foto Guliverimage

Miha Hrobat je bil najboljši med Slovenci na treningu smuka v Beaver Creeku.

Najboljši alpski smučarji, specialisti za hitro disciplino, so zbrani v Beaver Creeku v Združenih državah Amerike, kjer se bodo v četrtek in petek pomerili za superveleslalomske točke svetovnega pokala, v soboto in nedeljo pa še za smukaške. Na današnjem treningu smuka se je od Slovencev najbolje odrezal Miha Hrobat.

Hrobat je zabeležil 12. čas treninga na zahtevni progi Ptic roparic, za najhitrejšim, Avstrijcem Maxom Franzem (1:39,91), je zaostal sekundo in 98 stotink, preostali slovenski smukači pa so bili bolj zadržani. Boštjan Kline je z zaostankom 3,15 sekunde pristal na 37., Martin Čater s 3,26 sekunde na 39., Nejc Naraločnik pa s 6,35 sekunde na 61. mestu.

Franz je za 0,40 sekunde prehitel Francoza Mathieuja Baileta, tretji pa je bil Norvežan Adrian Smiseth Sejersted, ki je zaostal 0,53 sekunde. Za Hrobatom je denimo zaostal tudi zmagovalec prvega smuka v sezoni.

Izidi treninga smuka.

Jutri bodo v Beaver Creeku nadomeščali odpadli superveleslalom iz kanadskega Lake Louisa, nato v petek sledi še en super G, v soboto in nedeljo pa dva smuka.

Boštjan Kline
Sportal Koštomaj: Kline je lahko konkurenčen

Na edinem moškem smuku v tej sezoni svetovnega pokala prejšnjo soboto v Kanadi je zmagal Avstrijec Matthias Mayer, najboljši Slovenec pa je bil Boštjan Kline na 11. mestu. Hrobat je bil v Lake Louisu 50.