Nedelja, 8. 1. 2017, 14.06

Lahti, nordijska kombinacija, nedelja

Nemci preostalih niso spustili na zmagovalni oder

Fabian Riessle | Foto Reuters

Nemški nordijski kombinatorci so se na nedeljski tekmi svetovnega pokala v Lahtiju na Finskem veselili kar trojne zmage. Najboljši je bil Fabian Riessle 4,6 sekunde pred olimpijskim prvakom in vodilnem v skupnem seštevku svetovnega pokala Ericom Frenzlom ter 11,6 sekunde pred svetovnim prvakom Johannesom Rydzekom.

Slovenski tekmovalec Marjan Jelenko ni ponovil sobotnega nastopa, ko je osvojil prvo točko v svetovnem pokalu. Po skoku je bil Jelenko še na obetavnem 31. mestu, v 10-kilometrskem smučarskem teku pa je zdrsnil na 40.

Prihodnji teden tekmovalce čakajo tekme v dolini Fiemme.