Lillehammer Maja Vtič Nika Križnar Nika Križnar Urša Bogataj Urša Bogataj Katja Požun skoki Špela Rogelj Ema Klinec Ema Klinec

Sobota, 3. 12. 2016, 17.22

Lillehammer, skoki, posamična tekma, ženske

Slovenska skakalka je bila še drugič zapored peta

Maja Vtič | Foto Sportida

Japonka Sara Takanashi je zmagala tudi na drugi tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v norveškem Lillehammerju (95,5 in 98 m, 268,1). Na drugem mestu je tekmo spet končala njena rojakinja Yuki Ito (95 in 95 m, 255,4), tretja je bila Avstrijka Jacqueline Seifriedsberger (93,5 in 95, 250). Maja Vtič je bila peta (93 in 92,5 m, 242,1).

Sara Takanashi je tudi na današnji tekmi vodila že po prvi seriji, njena prednost pred rojakinjo Itovo je bila 3,7 točke, tretja pa je bila Avstrijka Daniele Iraschko-Stolz, ki je zaostala 6,7 točke. Pred Majo Vtič, ki je bila po prvi seriji na petem mestu, se je uvrstila Seifriedsbergerjeva. V finalni seriji je dvajsetletna japonska serijska zmagovalka z najdaljšim skokom dneva samo potrdila svojo že 46. zmago v svetovnem pokalu zmago, Itova je zadržala drugo mesto, na tretje pa se je prebila Seifriedsbergerjeva, medtem ko se je morala veteranka Daniela Iraschko-Stolz zadovoljiti s četrtim mestom.

Vtičeva je bila že po prvi seriji na petem mestu, na petem pa je ostala tudi v finalni, medtem ko je Klinčeva eno mesto izgubila. Na koncu je osvojila deseto mesto (89,5 in 90 m, 230,6). Do točk za svetovni pokal so prišle še Špela Rogelj, ki je bila 19. (84 in 85,5 m, 208,5), Nika Križnar na 25. (83 in 84 m, 199,4) in Urška Bogataj na 26. mestu (82 in 86 m, 194,1). V kvalifikacijah je obstala Katja Požun.

Napake, ki jih včeraj ni bilo

Ema Klinec je bila deseta. | Foto: Sportida Ema Klinec je bila deseta. Foto: Sportida "V zraku sem stvari popravljala, na mizi pa so bile napake, ki jih včeraj ni bilo. Vseeno pa sem peta in s tem uvodom v sezono sem lahko zadovoljna. Kljub napakam, sem lahko vesela, da sem med šesterico. Na treningu bo potrebno odpraviti napake, sigurno bo zdaj lažje, ko imamo doma skakalnico, da se lahko v miru pripravljamo. Naslednjih tekem se že zelo veselim. Kot kaže sta Japonki kar zasidrani na prvem in drugem mestu, potem pa se malo menja. Zdi se mi, da je vse še bolj skupaj kot lani. Ni velikih razlik, tako da je vse mogoče. Potrebno je delati najboljše skoke in tudi rezultati bodo tu, ker nobena punca ne odstopa," je po tekmi dejala Vtičeva.

"Ekipno je vedno bolje, saj sta do točk prišli še dve skakalki. Danes je točke tako osvojilo pet tekmovalk, še najmlajša Nika in Urša. Špela je blizu preboju višje, a blizu je že cel teden. Njen 'timing' je toliko prezgoden, da se ji nikakor ne izteče odskok. Zadovoljen sem, da si je kljub temu izborila te metre in uvrstitve. Enake težave ima Ema. Ne vem, če sem tukaj videl en skok, da je bila na mizi približno točna. Vemo, da imamo rezerve in ko bo enkrat 'zadela' mizo, bo še višje. Maja je stabilna, tudi danes je bila na petem mestu, kar nas zelo veseli. Danes je sicer delala malo večje napake pri odskoku, da jo v drugem delu 'ni potegnilo' naprej," pa je povedal trener Sten Baloh.

Japonka Sara Takanači premočno vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala. | Foto: Vid Ponikvar Japonka Sara Takanači premočno vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala. Foto: Vid Ponikvar

Japonka ima na vrhu 200 točk prednosti

V svetovnem pokalu z 200 točkami vodi Takanashijeva, Itova na drugem mestu jih ima 160, s 110 je tretja Seifriedsbergerjeva, Vtičeva pa si z Iraschko-Stolzevo deli četrto mesto z 90 točkami. Na desetem mestu je Klinčeva z 52, Rogljeva je 16. (28), Križnarjeva 30. (6) in Bogatajeva 32. (5).

Skakalke bodo prihodnji konec tedna nastopale v ruskem Nižnjem Tagilu.