Tina Robnik Meta Hrovat Viktoria Rebensburg Ana Drev Marta Bassino Ragnhild Mowinckel veleslalom Mikaela Shiffrin Mikaela Shiffrin

Kronplatz, veleslalom (ž)

Drama stotink, ekipni uspeh Slovenk, Shiffrinova spet izpadla

1

Mikaela Shiffrin | Foto Reuters

Nemška alpska smučarka Viktoria Rebensburg je zmagovalka veleslalomske tekme za svetovni pokal v Kronplatzu. Za pičle tri stotinke sekunde je prehitela Norvežanko Ragnhild Mowinckel, domače navijače pa je s tretjim mestom razveselila Federica Brignone. Slovenke so poskrbele za ekipni uspeh. Do točk so prišle vse štiri, najvišje pa se je povzpela Ana Drev in osvojila 11. mesto. Ameriška zvezdnica Mikaela Shiffrin je odstopila in ostala brez uvrstitve.

Na današnjem veleslalomu, šestem od predvidenih devetih v tej sezoni, je bila najhitrejša Nemka Viktoria Rebensburg. Na najvišjo stopničko na zmagovalnem odru se je v veleslalomu podala že 14., s tem pa se na večni lestvici zmagovalk izenačila z nekdanjo slovensko zvezdnico Tino Maze. Obe sta dobili 14 veleslalomskih preizkušenj.

Rekord je še vedno v lasti legendarne Švicarke Vreni Schneider (20), več zmag od Rebensburgerjeve in Mazejeve pa je zbrala tudi Avstrijka Annemarie Moser-Pröll (16).

Drevova trkala na vrata najboljše deseterice

Na Južnem Tirolskem so se na seznam dobitnik točk svetovnega pokala vpisale vse štiri slovenske smučarke. S tem so poskrbele za lep ekipni uspeh. Najvišje se je zavihtela edina slovenska prvokategornica v veleslalomu Ana Drev, ki je osvojila 11. mesto.

Ana Drev je trkala na vrata najboljše deseterice, na koncu pa zasedla 11. mesto. | Foto: Reuters Ana Drev je trkala na vrata najboljše deseterice, na koncu pa zasedla 11. mesto. Foto: Reuters

Tina Robnik in Meta Hrovat sta se uvrstili na rep najboljše dvajseterice, prvič v tej sezoni pa se je do točk svetovnega pokala v veleslalomu dokopala tudi slalomska specialistka Ana Bucik.

...

Odstopi: Mikaela Shiffrin (ZDA), Katharina Truppe (Avt), Julia Scheib (Avt) ...

Zmagovalko odločile tri stotinke

Ragnhild Mowinckel je bila od prve zmage za svetovni pokal oddaljena le tri stotinke. | Foto: Reuters Ragnhild Mowinckel je bila od prve zmage za svetovni pokal oddaljena le tri stotinke. Foto: Reuters Po prvem teku si je najboljše izhodišče zagotovila Norvežanka Ragnhild Mowinckel. Odlično je nastopila tudi v finalu, a je na koncu za zmagovalko Viktorio Rebensburg, ki je tako dobila že tretji veleslalom v tej sezoni, zaostala tri stotinke sekunde.

Norvežanka je tako za las ostala brez krstne zmage za svetovni pokal, se je pa veselila največjega uspeha v karieri. Pred veleslalomom v Dolomitih je za njen najboljši rezultat veljalo tretje mesto na letošnjem superveleslalomu v Val d'Iseru.

Na tretje mesto se je uvrstila Italijanka Federica Brignone, uspeh gostiteljic pa je s četrtim mestom dopolnila njena rojakinja Marto Bassino, ki je bila po prvem teku na visokem drugem mestu.

Shiffrinova presenetljivo brez uvrstitve, Nemka že pri treh

Zmagovalka Rebensburgova je z današnjo zmago prevzela vodstvo v seštevku veleslalomskih točk za svetovni pokal. Na šestih tekmah jih je zbrala 422 in prehitela Mikaelo Shiffrin (385). Nemka, ki je sezono odprla z zaporednima zmagama v veleslalomu v Söldnu in Killingtonu, je postala prva tekmovalka, ki ji je v tej sezoni uspelo zmagati na treh veleslalomskih tekmah.

Dvakrat je bila najboljša Shiffrinova (Courchevel in Kranjska Gora), v Lienzu pa se je na najvišjo stopničko prebila Brignonejeva.

Mikaela Shiffrin je še drugič zapored v sezoni za svetovni pokal ostala brez uvrstitve. | Foto: Reuters Mikaela Shiffrin je še drugič zapored v sezoni za svetovni pokal ostala brez uvrstitve. Foto: Reuters

Shiffrinova, ki je danes po odstopu v prvem teku nepričakovano ostala brez uvrstitve in novih točk, še naprej prepričljivo vodi v skupnem seštevku svetovnega pokala. Ima kar 1.477 točk, pred drugouvrščeno Rebensburgovo (634) 843 točk naskoka.

Američanka, ki se ji nasmiha veliki kristalni globus, je odstopila že na drugi zaporedni tekmi svetovnega pokala, kar se ji ni pripetilo že zelo dolgo. V nedeljo je padla na superveleslalomu v Cortini d'Ampezzo, pred tem pa je nazadnje ostala brez uvrstitve v začetku leta 2017 na slalomu v Zagrebu.