smučarski tek Therese Johaug Anamarija Lampič Anamarija Lampič

LAHTI, SMUČARSKI TEK, 10 km (Ž)

Johaugovi zmaga na 10 km, Lampičeva 15.

Anamarija Lampič | Anamarija Lampič je osvojila 15. mesto. | Foto Guliverimage

Anamarija Lampič je osvojila 15. mesto.

Trikratna olimpijska prvakinja iz Pekinga Therese Johaug je zmagovalka 10-kilometrske preizkušnje v klasičnem koraku za svetovni pokal v Lahtiju. Norvežanka je za 1,2 sekunde ugnala drugo Rusinjo Natalija Neprjajevo in za 16,5 sekunde tretjo domačinko Kristo Parmakoski. Najboljša slovenska tekačica Amamarija Lampič je bila 15. V moški konkurenci je na 15 kilometrov slavil Ilvo Niskanen.

Johaugova je progo pretekla v 24:28,4 minute, Lampičeva pa je za zmagovalko zaostala za 1:30,9 minute.

"Mislim, da sem danes res nastopila sproščeno, brez pritiskov, ki jih sicer že tako nimam. Res sem cel vikend uživala, čeprav se pri tem nisem najbolje počutila. Sem nazaj v tekmah, to sem potrebovala in gremo naprej," je po preizkušnji dejala Lampičeva.

Rusinja Neprjajeva še vedno ostaja v vodstvu skupnega seštevka svetovnega pokala z 973 točkami. Ima veliko prednost pred Američanko Jessie Diggins (695 točk), medtem ko je Johaugova vodilna tekačica sezone na razdalji.

Niskanen znova ugnal vso konkurenco

Finski smučarski tekač Ivo Niskanen je dobil 15-kilometrsko preizkušnjo v klasičnem koraku za svetovni pokal v domačem Lahtiju. Za 17,6 sekunde je ugnal vodilnega v skupnem seštevku Norvežana Johannesa Hoesflota Klaeba, tretji je bil Šved William Poromaa z zaostankom 18 sekund. Slovenska tekača Miha Šimenc in Miha Ličef nista osvojila točk.

Najboljša moška trojica. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Najboljša moška trojica. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Šimenc je z zaostankom 2:45,4 minute zasedel 45. mesto, Ličef pa je bil 58. Za olimpijskim prvakom Niskanenom je zaostal 3:26,3 minute.

Za Niskanena je bila to osma zmaga v svetovnem pokalu, od tega tretja letos. Prav vse je dosegel na 15 km. Na tej razdalji je slavil tudi na olimpijskih igrah v Pekingu.

Svetovni pokal se bo naslednji teden v nadaljeval s sprintersko preizkušnjo v četrtek v Drammnu na Norveškem.