8 let, 1 mesec

Eric Frenzel Marjan Jelenko

Nedelja, 20. 1. 2013, 16.39

Jelenko z 8. nazadoval na 26. mesto

Nemški nordijski kombinatorec Eric Frenzel, ki je dobil sobotno tekmo za svetovni pokal v Seefeldu, je bil najboljši tudi v nedeljo. Marjan Jelenko in Gašper Berlot 26. oziroma 29.

Po skoku je svetovni prvak zasedal sedmo mesto, v desetkilometrskem teku pa se je prebil do svoje šeste zmage v svetovnem pokalu, tretje letošnje in tudi tretje v Seffeldu, kjer je bil najboljši že lani.

Norvežan Miko Kokslien in Američan sta v cilj prišla z istim časom, zaostala sta 2,9 sekunde, fotofiniš je bil na strani Norvežana, a Američan zaradi tega ni bil slabe volje, saj se je prvič uvrstil na zmagovalni oder.

Marjan Jelenko je po skoku držal osmo mesto, smuči pa mu niso stekle, kot bi si želel, tako da je po teku nazadoval na 26. mesto, zaostal je minuto in 43 sekund. Samo mesto za njim se je uvrstil Gašper Berlot, ki je bil po skoku 29., nato pa pridobil dve mesti on osvojil prve letošnje točke. Mitja Oranič je ostal brez njih, zasedel je 43. mesto (+3:58,5).

V svetovnem pokalu je vodstvo zadržal Francot Jason Lamy Chappuis, ki ima 527 točk, Norvežan Magnus Moan zaostaja 19, Frenzel pa 53 točk. Jelenko je s 169 točkami na 15., Oranič z 19 na 42., Berlot pa s štirimi na 55. mestu.