državno prvenstvo, smučarski tek, planica

Urevčeva in Črv državna prvaka

Eva Urevc | Eva Urevc je slavila v ženski konkurenci. | Foto Urban Urbanc/Sportida

Eva Urevc je slavila v ženski konkurenci.

Slovenski smučarski tekači so se v Planici merili za državne naslove na 10 oziroma 15 kilometrov v drsalnem koraku. Na krajši razdalji je v ženski konkurenci slavila Eva Urevc, na daljši pa v moški Benjamin Črv.

Med članicami je na progi, ki bo zelo podobna tudi svetovnem prvenstvu leta 2023, Urevčeva, članica ŠD Gorje, slavila pred Anjo Mandeljc (TSK Triglav Kranj), ki je v dveh krogih zaostala 8,9 sekunde, bron je osvojila Hana Mazi Jamnik (Skike klub Slovenija) z zaostankom 42,8 sekunde.

V moški konkurenci je slavil Benjamin Črv, za dvojno zmago ND Rateče Planica je z zaostankom 51 sekund poskrbel Vili Črv, bron je osvojil Janez Lampič iz TSK Triglav Kranj.