8. 3. 2008,
17.40

Sobota, 8. 3. 2008, 17.40

Bernhard Gruber drugič zmagal

Avstrijski nordijski kombinatorec Bernhard Gruber je zmagovalec klasične tekme za svetovni pokal v Oslu.

Za 25-letnim Avstrijcem sta se uvrstila njegov rojak Christoph Bieler, tretji pa je bil Nemec Ronny Ackermann. Slovenec Mitja Oranič je po skokih zasedel 43. mesto in se ni prebil na tekaško tekmo.

Gruber je pred dvema tednoma prvič stopil na najvišjo stopničko za točke svetovnega pokala, potem ko je zmagal v Zakopanih, uspeh pa je ponovil v zimski Meki - slovitem norveškem smučarskem centru Holmenkollen. Po dveh skokih je naš severni sosed zasedal drugo mesto, na 15 km dolgi tekaški preizkušnji pa je v cilj prišel z 39,8 sekundami pred svojim rojakom Bielerjem, tretjeuvrščeni Ackermann, ki si je prvo mesto v skupnem seštevku zagotovil na minuli tekmi v finskem Lahtiju, pa je zaostal še dodatne štiri desetinke sekunde.

Izidi (dva skoka + 15 km):

1. Bernhard Gruber (Avt) 39:33,1 2. Christoph Bieler (Avt) + 39,8 3. Ronny Ackermann (Nem) 40,2 4. Mario Stecher (Avt) 40,6 5. Petter Tande (Nor) 1:04,6