kronometer Dirka po Franciji Primož Roglič Primož Roglič Tour

Dirka po Franciji, 20. etapa, kronometer

Poljak slavil na kronometru, Froomu se smeji, velika smola za Primoža Rogliča

1

Primož Roglič | Foto Reuters

Eden favoritov Primož Roglič je na kronometru dirke po Franciji z 49 sekundami zaostanka zasedel 14. mesto. Poljska je z Maciejem Bodnarjem in Michalom Kwiatkowskim slavila dvojno zmago.

"Imel sem težave z zadnjim menjalnikom, moral sem voziti v eni prestavi. Vse do klanca, ko sem zamenjal kolo," je svoje težave za TV Slovenija opisal Primož Roglič. Nekdanji smučarski skakalec je bil med favoriti kronometra, na koncu pa je z zaostankom 49 sekund za prvim Maciejem Bodnarjem osvojil 14. mesto. Vseeno pa je bil daleč najboljši med četverico slovenskih kolesarjev.

Primož Roglič je imel obilo tehničnih težav. | Foto: Reuters Primož Roglič je imel obilo tehničnih težav. Foto: Reuters Roglič je na 17. etapi, prvi alpski, po samostojnem pobegu, ko je 34 kilometrov pred ciljem pobegnil, ugnal vse tekmece in se kot prvi Slovenec vpisal na seznam zmagovalcev etap na Dirki po Franciji.

Froome ima zmago praktično že v žepu

Chris Froome, ki je osvojil tretje mesto, je praktično že zmagovalec dirke. Britanski kolesar Skyja je s tem razblinil še zadnje upe tekmecev in bo v nedeljo po paradi zmagovalcev v Parizu še četrtič domov odnesel rumeno majico najboljšega v skupnem seštevku.

V skupni razvrstitvi je prišlo do spremembe na drugem mestu, Kolumbijec Rigoberto Uran je prehitel Francoza Romaina Bardeta, ki pa je za las ubranil tretje mesto, Španec Mikel Landa bo za njim zaostal le sekundo.

V nedeljo bo na sporedu 103 kilometre dolga etapa, namenjena bo sprinterjem, v skupnem seštevku pa bi do sprememb prišlo le v primeru kakšnega nepredvidenega dogodka.

Začetek in konec na nogometnem štadionu

Kronometer je bil dolg 22,5 kilometra. Vožnja na čas se je začela in končala na nogometnem stadionu Velodrome v Marseillu.

Roglič je bil eden favoritov. Spomnimo, 27-letnik je lani na svoji prvi Dirki po Italiji zmagal na kronometru.

5. Daryl Impey (Jar/Orica-Scott) 0:20
6. Alberto Contador (Špa/Trek Segafredo) 0:21
7. Nikias Arndt (Nem/Sunweb) 0:28
8. Rigoberto Uran (Kol/Cannondale-Drapac) 0:32
9. Stefan Küng (Švi/BMC Racing Team) 0:34
10. Sylvain Chavanel (Fra/Direct Energie) 0:37