Torek, 28. 6. 2016, 21.24

Wimbledon (WTA), 2. dan

Serena Williams brez težav prek prve ovire Wimbledona, nekdanja prva igralka sveta maha v slovo

Serena Williams | Foto Reuters

Prva je na osrednje igrišče stopila Serena Williams, ki brani lansko lovoriko, in po zgolj 73 minutah odpravila Švicarko Amro Sadiković, ki se je na glavni turnir prebila skozi kvalifikacije. Mnoge dvoboje je prestavil dež.

Williamsova, ki že nekaj časa lovi svojo 22. lovoriko na turnirjih za grand slam, je upravičila vlogo velike favoritinje in se v naslednji krog prebila z zmago s 6:2 in 6:4. "Tekmeca nikoli ne smeš podcenjevati. Danes je za mano trd, dober dvoboj. Takšen, kot sem mislila, da bo. Od vsake tekmice pričakujem najboljšo igro. Zase lahko le rečem, da sem zelo vesela, da sem spet tukaj," je po zmagi nad 140. igralko sveta povedala Američanka, ki jo v naslednjem dvoboju čaka boj z Američanko Christino McHale.

Zmagovalni niz nadaljuje tudi Slovakinja Dominika Čibulkova, nazadnje uspešna v Eastbournu, ki je v uvodu Wimbledona izločila Hrvatico Mirjano Lučić-Baroni s 7:5 in 6:3. Šesta nosilka Italijanka Roberta Vinci je za zmago nad Američanko Alison Riske potrebovala tri nize, preden je slavila s 6:2, 5:7 in 6:3.

Hitro se je od tekmovanja poslovila nekdanja prva igralka sveta Caroline Wozniacki, ki v zadnjem času ne najde prave forme. Danka, na lestvici WTA je šele na 45. mestu, je v prvem krogu z 0:2 v nizih priznala premoč trinajsti nosilki Svetlani Kuznetsovi.