Ponedeljek, 16. 1. 2017, 9.43

OP Avstralije, 1. dan (WTA)

V Melbournu že prva presenečenja, prva nosilka potrebovala tri nize

Simona Halep | Foto Guliver/Getty Images

V Melbournu se je začel prvi turnir za grand slam v letošnji sezoni. Romunka Simona Halep je izpadla že v prvem krogu odprtega teniškega prvenstva Avstralije v tenisu. V drugi krog se je uvrstila tudi Angelique Kerber, prva dama svetovnega tenisa.

V prvem presenečenju uvodnega dne prvega turnirja za veliki slam sezone v Melbournu jo je izločila Američanka Shelby Rogers s 6:3 in 6:1. Kar nekaj moči za zmago je porabila Angelique Kerber, ki ima status najboljše teniške igralke na svetu. Nemka je po treh nizih premagal ukrajinsko predstavnico Lesio Tsurenko.

Šele drugič igra v Avstraliji

Shelby Rogers zaradi poškodb lani ni igrala v deželi tam spodaj. Letos se je pokazala v najboljši luči, saj je že v uvodnem krogu izločila eno glavnih favoritk za turnirsko zmago. "Najpomembnejša stvar, ki sem jo iz tega potegnila, je, da se lahko kosam z najboljšimi igralkami na svetu. Sem ter tja so stvari, ki se jim moram še posvetiti, vendar sem zraven. Moram biti samozavestna," je zadovoljna razlagala 24-letna Rogersova.

Trenutno 52. igralka sveta je za zmago potrebovala le uro in 17 minut. Američanka je na dvoboju dosegla 22 "winnerjev", medtem ko je bila Halepova na igrišču povsem razglašena. Romunka je naredila kar 19 neizsiljenih napak.

"Mislim, da sem danes zelo dobro igrala. Poskušala sem biti čim bolj agresivna. Moj načrt je deloval. Ko to delam, potem igram dobro. Zelo sem vesela," je še povedala Američanka, za katero je to šele drugi nastop pod avstralskim soncem.

V drugi krog se je uvrstila tudi Venus Williams. | Foto: V drugi krog se je uvrstila tudi Venus Williams.

Uspešna tudi Williamsova

V nadaljnje tekmovanje se je uvrstila tudi Venus Williams, ki je po dveh nizih odpravila Ukrajinko Katerino Kozlovo. Sedma nosilka Garbine Muguruza iz Španije je bila boljša od Marine Eraković z Nove Zelandije s 7:5 in 6:4, težek dvoboj pa je v svoj prid končala tudi trinajsta nosilka Američanka Venus Williams, 36-letna sedemkratna zmagovalka turnirjev za grand slam. S 7:6 (5) in 7:5 je premagala Ukrajinko Katerino Kozlovo.