Teniški globus, 19. maj

Ribakina v finalu z največjim presenečenjem turnirja

Anhelina Kalinina | Anhelina Kalinina | Foto Reuters

Anhelina Kalinina

Anhelina Kalinina in Jelena Ribakina sta finalistki turnirja serije WTA 1000 v Rimu. Ukrajinka bo igrala šele v drugem finalu, medtem ko bo tekmovalka, ki nastopa za Kazahstan, 14. nastopila na zadnji stopnički turnirjev serije WTA. Prva nosilka Iga Swiatek je v četrtfinalu zaradi poškodbe predala dvoboj z Ribakino.

Rim Novak Đokovič Holger Rune
Sportal Tretji dvoboj, pa je še drugič premagal Đokovića, poškodba prve igralke sveta

Šestindvajsetletna Anhelina Kalinina je v polfinalu ugnala Rusinjo Veroniko Kudermetovo s 7:5, 5:7, 6:2. Dvoboj je trajal dve uri in 53 minut. Za Ukrajinko je finale Rima največji uspeh v karieri, pred tem je namreč le enkrat igrala v finalu turnirjev najvišje ravni. V Budimpešti je pred dvema letoma morala priznati premoč Kazahstanki Juliji Putincevi.

Jelena Ribakina | Foto: Reuters Jelena Ribakina Foto: Reuters V finalu se bo pomerila z Jeleno Ribakino, proti kateri je dobila edini dosedanji medsebojni obračun. Lanska zmagovalka Wimbledona je bila v drugem polfinalu po uri in 32 minutah boljša od Latvijke Jelene Ostapenko. Dvoboj je vmes prekinil dež, po nadaljevanju pa je Ribakina nanizala pet zaporednih iger za zmago 6:2, 6:4. Ribakina bo v 14. finalu lovila peto lovoriko in drugo letos, potem ko je slavila v Indian Wellsu.