Petek, 28. 7. 2017, 11.48

Olimpijske igre gluhih

Marino Kegl četrti na olimpijskih igrah

marino kegl | Foto Vid Ponikvar

Kljub veliki želji gluhemu teniškemu igralcu Marinu Keglu ni uspelo osvojiti bronaste kolajne na olimpijskih igrah v turškem Samsunu.

Edini slovenski predstavnik na olimpijskem teniškem turnirju gluhih v Samsunu v Turčiji Marino Kegl je izgubil dvoboj za bronasto medaljo. Premagal ga je Rus Jegori Panjuškin s 6:3 in 6:0.

Kegl, ki se je prvič v karieri uvrstil med štiri najboljše gluhe tenisače na svetu, je bil po dvoboju precej razočaran. "Nisem imel prave volje in energije, hkrati pa se mi zaradi hude vročine tudi ni uspelo dovolj zbrati," pravi Kegl, ki je v polfinalu izgubil proti predstavniku iz Ekvadorja, ki nato v finalu ni bil kos 15-letnemu Jaroslavu Šmedeku s Češke.

Poleg kegla so na olimpijskih igrah gluhih v Samsunu nastopili še košarkarji, ki so osvojili šesto mesto, in gluhi atlet Tadej Enci, ki se je uvrstil v polfinale teka na 400 metrov.