Sreda, 31. 5. 2017, 21.54

OP FRANCIJE, 4. dan

Đoković in Nadal gladko v tretji krog, Bedene se poslavlja

Novak Đoković | Foto Reuters

Srb Novak Đoković se je kot drugi nosilec uvrstil v tretji krog odprtega teniškega prvenstva Francije v Parizu. V drugem krogu je brez težav izločil Portugalca Joaoa Souso s 6:1, 6:4 in 6:3. Uspešen je bil tudi Rafael Nadal. Slovenca, ki igra za Veliko Britanijo, Aljaža Bedeneta je izločil Čeh Jiri Vesely.

"Mislim, da sem prva dva niza odigral kar dobro, v tretjem pa sem se kar malo namučil," je po dvoboju s Souso priznal Đoković.

V nadaljevanje so se uvrstili tudi deseti nosilec Belgijec David Goffin, 11. Bolgar Grigor Dimitrov in 25. Američan Steve Johnson, ki je izločil Hrvata Borno Ćorića s 6:2, 7:6 (8), 3:6 in 7:6 (6), Argentinec Horacio Zeballos pa je presenetil drugega hrvaškega igralca in 23. nosilca Iva Karlovića in slavil s 7:6 (5), 7:6 (5) in 6:3. Uspešen je bil tudi Avstrijec Dominic Thiem; šesti nosilec je premagal Italijana Simoneja Bolellija s 7:5, 6:1 in 6:3.

Nadal uspešno prek Nizozemca

Nekdanji prvi teniški igralec sveta Španec Rafael, četrti nosilec odprtega teniškega prvenstva Francije, se je brez težav uvrstil v tretji krog. Devetkratni zmagovalec tega turnirja za grand slam v Parizu je gladko s 6:1, 6:4, 6:3 izločil Nizozemca Robina Haaseja in se bo v nadaljevanju pomeril z Gruzijcem Nikolosom Basilašvilijem.

Rafael Nadal v drugem krogu ni imel težav z nizozemskim nasprotnikom. | Foto: Reuters Rafael Nadal v drugem krogu ni imel težav z nizozemskim nasprotnikom. Foto: Reuters

Tsonga že v prvem krogu "stopil na mino"

Francoski igralec Jo-Wilfried Tsonga, ki je konec tedna dobil turnir v Lyonu, pa se je ekspresno poslovil. V prvem krogu je 11. igralca sveta v štirih nizih s 7:5, 6:4, 6:7 (6) in 6:4 ugnal Argentinec Renzo Olico. Olivo je temeljni kamen za zmago postavil že v torek, dvoboj je bil nato zaradi teme prekinjen, danes pa je dokončal začeto. V drugem krogu bo 25-letni Argentinec, 91. na lestvici ATP, igral z Britancem Kylom Edmundom.

Aljaža Bedeneta je zaustavil Jiri Vesely. | Foto: Guliverimage/Getty Images Aljaža Bedeneta je zaustavil Jiri Vesely. Foto: Guliverimage/Getty Images

Bedene priznal premoč Čehu

V drugem krogu se od OP Francije poslavlja Aljaž Bedene, ki je pred dnevi dejal, da bi spet zaigral za Slovenijo. Izločil ga Jiri Vesely. Čeh je povedel z 2:0 v nizih, nato je Bedene znižal na 2:1, a je Vesely dobil tudi četrti niz in napredoval v tretji krog.