Ponedeljek, 27. 6. 2016, 12.18

Wimbledon (ATP), 1. dan

Đoković in Federer brez težav preko prve ovire

Novak Đoković | Foto Getty Images

V Wimbledonu se je v ponedeljek začelo zares. Na osrednje igrišče je stopil prvi igralec sveta in lanski zmagovalec Novak Đoković ter zabeležil prvo zmago.

Novak Đoković je to leto v Wimbledon prišel še bolj samozavesten, saj je prvič v karieri zmagal na OP Francije. Njegov prvi nasprotnik na sveti travi je bil domačin James Ward, ki je trenutno 177. igralec na svetu. Britanec je v svojem prvem medsebojnem obračunu s srbskim zvezdnikom pričakovano potegnil krajšo in se poslovil od turnirja.

Žreb se je tokrat nekoliko poigral s hrvaškima igralcema. Že v prvem krogu sta se pomerila novi up hrvaškega tenisa Borna Ćorić in 37-letni Ivo Karlović. Ta se je leta 2009 v Londonu prebil do četrtfinala, medtem ko se je mladi Ćorić v svojem edinem nastopu lani prebil do drugega kroga. Tokrat je bil po treh nizih boljši hrvaški veteran. Prva dva niza sta se končala po podaljšani igri, tretji niz pa se je končal s 6:4. Dvoboj se je končal pr dveh urah in petnajstih minutah.

Uspešno sta tretji teniški grand slam v sezoni v Wimbledonu začela tudi peti in šesti nosilec Japonec Kei Nishikori in Kanadčan Miloš Raonić.

Roger Federer Wimledon 2016 | Foto: Reuters Foto: Reuters

Prvo oviro je z zmago 3:0 v nizih preskočil tudi sedemkratni zmagovalec najprestižnejšega turnirja Roger Federer. Švicar je v uvodnem nastopu premagal Argentinca Guida Pello.