DAVISOV POKAL

Nemci po 14 letih v polfinale Davisovega pokala

Peter Gojowczyk | Peter Gojowczyk | Foto Reuters

Peter Gojowczyk

Nemška teniška reprezentanca se je po Hrvaški kot druga uvrstila v polfinale Davisovega pokala. V četrtfinalnem obračunu je v Innsbrucku z 2:1 premagala Veliko Britanijo in si prvič po 14 letih priborila polfinale.

t
Sportal Hrvaška je prva polfinalistka Davisovega pokala

Peter Gojowczyk je v nemški ekipi zadnjem trenutku vskočil kot zamenjava za posameznike, kjer bi sicer moral igrati Dominik Koepfer. Proti 25. igralcu z lestvice ATP Danielu Evansu je izgubil prepričljivo v dveh nizih (2:6, 1:6) po manj kot uri.

V drugem dvoboju sta se nato pomerila Cameron Norrie in Jan-Lennard Struff. Teoretično je bil v prednosti višje postavljeni Britanec, toda Struff je dobil prvi niz s 7:6 (6). V drugem je 12. igralec lestvice ATP sicer upravičil status favorita in ga dobil s 6:3, a je nemški igralec nato v tretjem odigral mirneje, tekmecu dvakrat odvzel servis in s 6:2 izsilil odločilno tekmo dvojic.

Nemca Kevin Krawietz in Tim Pütz sta jo začela bolje in dobila prvi niz s 7:6 (10), podobno dramatičen pa je bil tudi drugi, ko sta se nemška igralca veselila zmage proti Joeju Salisburyju in Nealu Skupskemu s 7:6 (5).

V polfinalu je po ponedeljkovi zmagi nad Italijo že Hrvaška, sicer zmagovalka Davisovega pokala v letih 2005 in 2008, ki čaka na boljšega iz obračuna med Srbijo in Kazahstanom, ta bo v sredo v Madridu. Tam bo tudi obračun med Rusijo in Švedsko 2. decembra, po katerem bo znan nemški polfinalni tekmec.