Teniški globus, 24. februar

Nekdanji prvi igralec ob vrnitvi poražen, Bedene izločil petega nosilca

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene je slavil v treh nizih. | Foto Guliverimage/Getty Images

Aljaž Bedene je slavil v treh nizih.

Škotski teniški zvezdnik Andy Murray je neuspešno začel projekt nove vrnitve na veliko sceno na turnirjih ATP. V Montpellieru v Franciji, kjer je na tej ravni tekmovanj nastopil prvič po lanskem oktobru, ga je v prvem krogu premagal Belorus Jegor Gerasimov. Je bil pa zato uspešen Aljaž Bedene, ki je v drugem krogu ugnal petega nosilca Italijana Jannika Sinnerja s 3:6, 6:2, 7:6 (3).

Aljaž Bedene je tretji medsebojni dvoboj z mladim Južnotirolcem slabo začel, saj je prvi niz Sinner dobil ekspresno, po vodstvu s 4:1 je po le 37 minutah slavil s 6:3. A pozneje se je Bedene vrnil v igro, v drugem nizu pa tekmecu vrnil s podobno mero. Povedel je s 3:1 in 4:2 ter brez težav dobil niz.

V odločilnem tretjem je bil boj zelo izenačen, Bedene je z odličnim servisom in zaporednimi asi prišel do vodstva s 4:3. Imel je tudi priložnost za odvzem servisa tekmecu, a je ni izkoristil, tako da je šel niz v podaljšano igro.

V tej je Sinner zahteval tudi zdravniški premor zaradi bolečin v hrbtu pri zaostanku 2:4, ki ga nato ni mogel več nadoknaditi. Bedene se je po več kot dveh urah in pol tako uvrstil v drugi krog turnirja. Obenem se je z zmago tudi oddolžil Sinnerju za poraz na nedavnem turnirju Great Ocean Road v Melbournu.

V drugem krogu proti Belorusu

Njegov naslednji tekmec bo 83. igralec sveta Belorus Jegor Gerasimov, ki je v uvodnem krogu ugnal povratnika na sceno ATP Škota Andyja Murrayja. Murray bi se sicer moral vrniti že na Odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu, ki pa ga je bil nato zaradi pozitivnega testa na novi koronavirus in prepovedi potovanja v Avstralijo prisiljen izpustiti. V Montpellieru je imel Murray sicer status igralca s povabilom.

Andy Murray se je poslovil že po prvem dvoboju. | Foto: Getty Images Andy Murray se je poslovil že po prvem dvoboju. Foto: Getty Images

Nekdanja številka 1 svetovnega tenisa, ki je zdaj zaradi številnih poškodb in dolgih prekinitev šele na 121. mestu lestvice, je morala v uvodnem krogu v Franciji priznati premoč 83. igralcu sveta Gerasimovu s 6:7 (8), 1:6, ki je v drugem nizu za zmago potreboval le 44 minut.

Prvi teniški igralki sveta ne gre na domačih tleh

Številka ena ženskega tenisa, Avstralka Ashleigh Barty, je po izpadu v četrtfinalu prvega turnirja za veliki slam sezone, Odprtega prvenstva Avstralije, danes doživela novo hladno prho na domačih tleh. Na turnirju WTA v Adelajdi je v drugem krogu izgubila proti Američanki Danielle Collins s 3:6 in 4:6.

Bartyjeva se je na turnir v Adelajdi prijavila v zadnjem hipu s pomočjo posebnega povabila organizatorjev, da bi lahko branila lansko zmago. V prvem krogu je bila prosta.

Ashleigh Barty | Foto: Reuters Foto: Reuters

Avstralka na treh srečanjih s Collinsovo pred današnjim dvobojem še ni izgubila, a je bila Američanka tokrat v vseh pogledih igre boljša, predvsem pa bolj zbrana od prve nosilke turnirja.

Po začetnem vodstvu s 3:1 v prvem nizu je Bartyjeva izgubila kar pet zaporednih iger. Tudi v drugem nizu je povedla s 3:1, nato s 4:1, a zatem dovolila Američanki, da se je vrnila v niz. V zaključku tega je bila 37. igralka sveta znova bolj zbrana.

Poraz Bartyjeve je bil eno od številnih presenečenj v drugem krogu turnirja z nagradnim skladom 442.400 evrov. Med drugim je domačinka Storm Sanders, ki je na lestvici WTA trenutno na 292. mestu, premagala sedmo nosilko in 28. igralko sveta Julijo Putincevo iz Kazahstana s 6:4, 5:7 in 6:1.

* Izidi, Montpellier, ATP 250 (262.170 evrov):
- 1. krog:

Alejandro Davidovich Fokina (Špa) - Bernabe Zapata Miralles (Špa) 7:6 (3), 5:7, 6:2;
Gregoire Barrere (Fra) - Nikoloz Bazilašvili (Gru) 6:4, 6:4;
Egor Gerasimov (Blr) : Andy Murray (VBr) 7:6 (8), 6:1.