ATP Aljaž Bedene Rafael Nadal OP Francije

Ponedeljek, 28. 9. 2020, 23.14

OP Francije, ATP, 2. dan

Bedene po epski bitki v drugi krog, Nadal začel pohod na 13. pariški naslov

Aljaž Bedene | Aljaž Bedene se je prebil v drugi krog Roland Garrosa. | Foto Gulliver/Getty Images

Aljaž Bedene se je prebil v drugi krog Roland Garrosa.

Aljaž bedene si je po skoraj treh urah in pol bitke z domačinom Arthurjem Rinderknechom priboril nastop v drugem krogu OP Francije. Svoj pohod na nov pariški naslov je uspešno začel tudi španski kralj peska Rafael Nadal, ki bi se z 20. naslovom na turnirjih velike četverice, na vrhu večne lestvice izenačil s Švicarjem Rogerjem Federerjem. V drugi krog se je zanesljivo uvrstil tudi Dominic Thiem, zmagovalec OP ZDA ...

Kaja Juvan
Sportal Kaja Juvan senzacionalno, Hercogova gladko, Zidanškova po hudem boju klonila

Aljaž Bedene je Rinderknecha premagal po treh urah in 26 minutah s 6:2, 6:7 (7), 6:4, 6:4. Enaintridesetletni Ljubljančan se je prvič v karieri pomeril s 25-letnim domačinom, ki na lestvici ATP zaseda 162. mesto. V prvem nizu je dobil 17 od 23 točk na svoj začetni udarec, tekmecu pa je dvakrat vzel servis in prišel do vodstva z 1:0 v nizih po 47 minutah.

V drugem nizu "breakov" ni bilo, Bedene pa je v podaljšani igri zaostajal že z 0:4 in 3:6, a se vrnil in imel pri vodstvu s 7:6 priložnost, da osvoji drugi niz. Francoz se ni dal, osvojil je tri točke zaporedoma in izenačil.

V tretjem in četrtem nizu sta bila tekmeca ves čas izenačena, Francozu pa niti podpora maloštevilnih, a glasnih navijačev na igrišču številka 5 ni pomagala do preobrata. V tretjem niz je Bedenetu odločilni break uspel v deveti, v četrtem pa v sedmi igri.

Ljubljančan, 56. igralec sveta, se je tretjič v karieri uvrstil v drugi krog peščenega turnirja za grand slam, tam pa se bo pomeril s Srbom Nikolo Milojevićem, ki je presenetljivo premagal rojaka in 26. nosilca Filipa Krajinovića s 6:4, 3:6, 6:3, 6:1.

Aljaž Bedene
Sportal Spregovoril o neprijetnih testih na Roland Garrosu #video

Rafael Nadal | Foto: Reuters Foto: Reuters

Nadal za ogrevanje premagal Belorusa

Kot zadnji par na osrednjem igrišču sta igrala Rafael Nadal, 12-kratni zmagovalec OP Francije, in Belorus Jegor Gerasimov. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj, gladko, s 6:4, 6:4 in 6:2 pa ga je dobil Španec, ki v Parizu napada svojo 20. zmago na turnirjih velike četverice, s katero bi ujel rekorderja Rogerja Federerja.

Dominic Thiem brez težav čez Hrvata

Avstrijski teniški igralec Dominic Thiem je napredoval v drugi krog tretjega letošnjega turnirja za grand slam v Parizu. Na igriščih Rolanda Garrosa je zmagovalec minulega OP ZDA v uvodnem obračunu v francoski prestolnici ugnal Hrvata Marina Čilića s 6:4, 6:3, 6:3 po dveh urah in šestih minutah.

Slovo četrtega nosilca

V uvodnem krogu je izpadel četrti nosilec Rus Danil Medvedjev. V štirih nizih ga je s 6:4, 7:6 (3), 2:6 in 6:1 izločil 63. igralec z lestvice ATP Madžar Marton Fucsovics.

Štiriindvajsetletni Rus ima v posebni koronski sezoni težave z nastopi na pesku. To je bilo jasno že pretekli teden, ko ga je v uvodnem nastopu v Hamburgu premagal Francoz Ugo Humbert.

Mackenzie McDonald (ZDA) - Steven Diez (Kan) 4:6, 6:3, 6:3, 6:4;
Lorenzo Giustino (Ita) - Corentin Moutet (Fra) 0:6, 7:6 (7), 7:6 (3), 2:6, 18:16;
Aleksander Bublik (Kaz) - Gael Monfils (Fra/8) 6:4, 7:5, 3:6, 6:3;
Nikola Milojević (Srb) - Filip Krajinović (Srb/26) 6:4, 3:6, 6:3, 6:1;
Jan-Lennard Struff (Nem/30) - Frances Tiafoe (ZDA) 3:6, 7:6 (5), 6:3, 6:7 (2), 6:3;
Guido Pella (Arg) - Salvatore Caruso (Ita) 7:6 (6), 6:7 (4), 7:5, 6:4;
Albert Ramos Vinolas (Špa) - Adrian Mannarino (Fra) 6:4, 6:3, 6:0;
Karen Hačanov (Rus/15) - Kamil Majchrzak (Pol) 7:6 (3), 6:3, 6:3;
Daniel Galan Riveros (Kol) - Cameron Norrie (VBr) 4:6, 6:3, 5:7, 6:1, 6:1;
Marton Fucsovics (Mad) - Danil Medvedjev (Rus/4) 6:4, 7:6 (3), 2:6, 6:1.