Četrtek, 19. 1. 2017, 13.00

OP Avstralije, 4. dan (WTA)

Kdo je rekel, da ne zmore več? Hrvatica je izločila tretjo igralko sveta

Mirjana Lučić-Baroni | Foto Getty Images

Za veliko presenečenje je na OP Avstralije poskrbela hrvaška teniška igralka Mirjana Lučić-Baroni, ki je v drugem krogu premagala Agnieszko Radwansko, tretjo igralko sveta. Drugopostavljena Serena Williams je brez težav preskočila češko oviro.

Štiriintridesetletna hrvaška teniška igralka Mirjana Lučić-Baroni je v drugem krogu presenetila Poljakinjo Agnieszko Radwansko, potem ko jo je premagala po dveh nizih. Za Lučić Baroni je to šele prva uvrstitev v tretji krog. "O, moj bog, to je nekaj neverjetnega. Dolgo časa je minilo, da sem zmagala dvoboj ali dva. Pravzaprav je to prvič, da sem se uvrstila v tretji krog na OP Avstralije. To je noro. Starejša ko sem, boljša postajam," je po dvoboju povedala Mirjana.

Finalistka odprtega prvenstva ZDA Čehinja Karolina Pliškova ruski kvalifikantki Ani Blinkovi ni pustila niti kančka upanja za presenečenje in slavila s 6:2 in 6:0.

Visoko rangirana Slovakinja Dominika Cibulkova, zmagovalka WTA finala in s tem ena od tihih favoritinj, pa je Tajvanko Hsieh Su-Wei odpravila s 6:4 in 7:6 (10:8).

V 3. krog sta napredovali tudi lanska polfinalistka Johanna Konta iz Velike Britanije in nekdaj prva igralka sveta Caroline Wozniacki. Danka je gladko po dveh nizih odpravila hrvaško teniško igralko Donno Vekić, dekle Stana Wawrinke.  Dvoboj se je končal po dveh nizih (6:3, 6:1).

Andreja Klepač se je v ženskih dvojicah prebila v drugi krog. | Foto: Guliverimage/Getty Images Andreja Klepač se je v ženskih dvojicah prebila v drugi krog. Foto: Guliverimage/Getty Images

Andreja Klepač uspešno čez prvo oviro v Melbournu

Slovenska teniška igralka Andreja Klepač je v paru s Španko Mario Martinez Sanchez uspešno preskočila prvo oviro na odprtem prvenstvu Avstralije. Slovensko - španska dvojica je v prvem krogu po treh nizih in dveh urah ter osmih minutah igre s 5:7, 6:4 in 7:6 (5) premagala sedmi nosilki, Nemko Julio Görges in Čehinjo Karolino Pliškovo.

Klepačevo in Martinez Sanchezovo v drugem krogu čaka obračun s kanadsko - nizozemsko navezo Gabriela Dabrowski - Michaella Krajicek.

ženske, 2. krog:
Serena Williams (ZDA, 2) : Lucie Šafarova (Češ) 6:3, 6:4;

Mirjana Lučić-Baroni (Hrv) : Agnieszka Radwanska (Pol, 3) 6:3, 6:2;
Karolina Pliškova (Češ, 5) : Anna Blinkova (Rus) 6:0, 6:2.

1. krog

Andreja Klepač (Slo)/Maria Martinez Sanchez : Julio Görges (Nem)/Karolina Pliškova (Češ) 5:7, 6:4, 7:6 (5)