21.16

Roger Federer

Sobota, 18. 8. 2012, 21.16

Finalista Djoković in Federer, finalistki Kerberjeva in Na Li

Srbski igralec tenisa Novak Đoković je prvi finalist turnirja v Cincinnatiju z nagradnim skladom 3,4 milijona dolarjev. Drugi finalist je zvečer postal Švicar Roger Federer.

V polfinalu mastersa v Cincinnatiju je Novak Đoković premagal Argentinca Juana Martina del Potra s 6:3 in 6:2. V nedeljskem finalu se bo pomeril z Rogerjem Federerjem, ki je v drugem sobotnem polfinalu s 7:6 (4), 6:3 odpravil rojaka Stanislasa Wawrinko. Prvi niz je trajal dobro uro, nakar je prvi igralec sveta le postavil stvari na svoje mesto in gladko dobil drugi niz. Spomnimo, da je zmagovalec olimpijskih iger Škot Andy Murray izpadel že v četrtfinalu.

V Cincinnatiju igrajo tudi dekleta. V finale sta se uvrstili peta nosilka Angelique Kerber, ki je izločila četro Čehinjo Petro Kvitovo, in deveta nosilka Na Li. Kitajka je bila boljša od domačinke Venus Williams.