Četrtek, 31. 8. 2017, 7.11

OP ZDA, ATP (3. DAN)

Blaž Kavčič se poslavlja, Hrvat presenetil četrtega nosilca

Blaž KAvčič | Foto Sportida

Tretji dan bo na OP ZDA na sporedu kopica dvobojev. Od OP ZDA se že poslavlja Blaž Kavčič, potem ko ga je po štirih nizih (3:6, 7:5, 4:6, 3:6) premagal Mihail Južni. Kavčič je s tem porazom zapravil dvoboj z Rogerjem Federerjem, s katerim bi se lahko pomeril v 2. krogu. Izpadel tudi Aljaž Bedene.

Prvi niz se ni odvijal po željah našega najboljšega igralca. Blaž je v uvodu prvega niza dvakrat izgubil servis in zaostajal že s 5:1. V nadaljevanju je nasprotniku vzel servis in pozneje znižal na 5:3. V deveti igri je Južni dobil igro na svoj servis in prvi niz zasluženo dobil s 6:3. Prvi niz je trajal 37 minut.

Drugi niz je 30-letni Ljubljančan začel veliko bolje, saj mu je že v drugi igri uspel "break" in povedel z 2:0. Blaž je izkoristil šele šesto žogico za odvzem servisa. Ko je že kazalo, da bo Blaž niz brez večjih težav pripeljal do konca, je izkušenemu Rusu v deseti igri uspelo odvzeti servis. Kaljut je v dvanajsti igri drugega niza znova pritisnil na plin in niz dobil s 7:5. Ta je trajal natanko eno uro.

V tretjem nizu zapravil tri žogice za izenačenje

V uvodu tretjega niza smo videli tri zaporedne "breake". Ustavilo se je šele pri četrti igri, ko je Južni dobil igro na svoj servis in povedel s 3:1. V odločilni, deseti igri tretjega niza je imel Kavčič vodstvo z 0:40 in tri žogice za izenačenje na 5:5. Teh ni uspel izkoristiti, tako da je moral v tem nizu trenutno 101. igralcu na svetu priznati premoč. Niz je trajal 50 minut.

Četrti, odločilni niz se je odvijal povsem po notah Južnega. Blaž je v tej igri kar trikrat izgubil igro na svoj servis. Četrti niz se je končal z izidom 6:3, igralca pa sta za dvoboj porabila tri ure in sedem minut.

Aljaž Bedene je v prvem krogu naletel na previsoko oviro. | Foto: Guliverimage/Getty Images Aljaž Bedene je v prvem krogu naletel na previsoko oviro. Foto: Guliverimage/Getty Images

Izpadel tudi Bedene

Takoj za Blažem Kavčičem je na igrišče številka osem stopil še Aljaž Bedene, ki nastopa za Veliko Britanijo. Bedene se je v uvodnem krogu pomeril z Rusom Andrejem Rublevom in mu priznal premoč v treh nizih.

Na osrednjem igrišču sta se med drugim udarila Jo-Wilfried Tsonga in igralec nove generacije Denis Shapovalov. Ta je opozoril nase na turnirju v Montrealu, svojo nadarjenost in kakovost pa je pokazal tudi na OP ZDA, potem ko je po treh nizih premagal Francoza. Za presenečenje je poskrbel tudi Hrvat Borna Ćorić, ki je pod hladno prho poslal Aleksandra Zvereva, četrtega nosilca turnirja.