Thermometer Blue 0

Juan Del Potro

Torek, 16. 8. 2016, 22.49

Del Potru posebno povabilo za US open

Argentinski teniški igralec Juan Martin del Potro, ki je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru osvojil srebrno odličje, je od prirediteljev turnirja v New Yorku za odprto prvenstvo ZDA prejel posebno povabilo za nastop. Turnir se bo pričel 29. avgusta.

Del Potro je omenjeni turnir osvojil leta 2009, potem pa so ga ustavile številne poškodbe, tako da je nazadoval na 140. mesto na lestvici ATP. Argentinec se je na ATP turnirje vrnil šele lani, po tretji operaciji zapestja. Na letošnjem olimpijskem turnirju je med drugim premagal Srba Novaka Đokovića in Španca Rafaela Nadala, v finalu pa je izgubil proti Britancu Andyju Murrayju.

Poleg del Potra so si posebna povabila prislužili še Američani Bjorn Fratangelo, Frances Tiafoe, Rajeev Ram in Reilly Opelka.