11.42

Sreda, 12. 12. 2007, 11.42

13. januar

Na današnji dan so se rodili Thierry Gadou, Stefania Belmondo, Vitalij Ščerbo, Felix Gottwald ...

Na današnji dan pred petimi leti so se v enem klasičnih prizorišč tekem alpskih smučarjev za svetovni pokal, švicarskem zimskem središču Wengen alpski smučarji med seboj pomerili še v slalomu, potem ko je na smuku dan pred tem, v avstrijskem troboju za zmagovalne stopnice slavil Stephan Eberharter pred Hannesom Trinklom in Josefom Stroblom (kombinacija obeh disciplin šteje za tradicionalni pokal Lauberhorn), od naših pa so bili Peter Pen, Andrej Jerman in Grega Šparovec uvrščeni od 33. do 43. mesta med 57 uvrščenimi smukači.

Slalomska tekma se je za slovenski tabor končala z veliko veselja, a tudi kančkom grenkobe, saj je Črnjan Mitja Kunc za zmagovalcem Ivico Kostelićem zaostal le za pičlo stotinko sekunde, poleg njega pa sta točke osvojila še René Mlekuž s 15. mestom in Drago Grubelnik, ki je po zelo dobrem 7. mestu po prvem teku svoje izhodišče pokvaril in končal na 26. mestu. Ostali naši tekmovalci so izpadli že v prvi (Šporn, Dragšič, Košir) ali nató v drugi vožnji (Valenčič), Jerman in Pavlovčič pa se v finalni tek nista uvrstila.