10.45

rokomet derbi Gorenje Maribor Trimo

Sreda, 15. 4. 2015, 10.45

Z zmago nad Mariborom je Trimo (še) bližje končnici

Derbi med Gorenjem in Celjem je znova pripadel aktualnim prvakom, ki so si z zmago s 27:24 zagotovili prvo mesto po rednem delu državnega prvenstva. Poraz Maribora proti Trimu.

Trimo se je že večkrat izkazal za mariborsko mino. Tudi tokrat. Trebanjci so Mariborčane, ki so zdaj pred njimi šest točk, ujeti pa jih na tretjem mestu ne morejo več, premagali za zadetek. Tako so ohranili dragoceno prednost pred Ribničani, ki jih zasledujejo v bitki za četrto mesto.

Sevnica je na gostovanju presenetila Krko in vknjižila morda ključni točki, vredni obstanka. SVIŠ-u namreč ni uspelo presenetiti na Koroškem, kjer je bil tesno poražen.

Na derbiju kroga so rokometaši Celja vodili praktično celotno tekmo v Velenju, domačimi so bili v prednosti le čisto na začetku tekme pri rezultatu 2:1. V prvem polčasu so še sledili tekmecem in po prvih 30 minutah zaostajali le za zadetek. V začetku drugega polčasa je celjski stroj prestavil v višjo prestavo in nekajkrat pobegnil na pet zadetkov prednosti in zalogo ohranili do konca tekme ter dobili še tretji derbi v letošnji sezoni. Pred tem so zmagali že na prvi tekmi v državnem prvenstvu, boljši pa so bili tudi v finalu pokala.

Z zmago so si pivovarji zagotovili tudi prvo mesto po rednem delu državnega prvenstva, ki jim prinaša prednost domačega igrišča v polfinalu in morebitnem finalu.