22.29

rokomet EHF

Sobota, 21. 2. 2015, 22.29

Velenjčani za prvo zmago ugnali Norvežane

Rokometaši velenjskega Gorenja so v današnji tekmi 2. kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagali norveški Haslum.

Slovenski podprvaki so na svoj račun vpisali prvi par točk v pokalu EHF. Po uvodnem porazu v nemškem Hamburgu so v drugi tekmi na kolena položili tekmece iz norveškega Hasluma, že konec prihodnjega tedna pa jih čaka naslednja tekma, ko se bodo v gosteh pomerili s švicarsko ekipo Pfadi Winterthur. Švicarsko-slovenski klubski obračun se bo v soboto, 28. februarja, pričel ob 19.30.

Tokratna tekma se sicer ni začela po godu domačih navijačev. Haslum je s hitrimi protinapadi napravil delni izid 5:0 za vodstvo s 7:3. Takrat pa je med vratnici stopil Klemen Ferlin (skupaj 20 obramb), ki je ob občutno resnejšem pristopu soigralcev v obrambi začel po tekočem traku zbirati obrambe.

Te so pomagale domači ekipi k preobratu. Tako protinapadi kot domiselna igra, v kateri sta prednjačila Staš Skube in Michal Szyba, so začeli tehtnico nagibati na Gorenjevo stran. V 15. minuti je bilo že 9:9, po izidu 11:12 so naredili delni izid 5:0, za največjo prednost pa je poskrbel Miloš Božović v 30. minuti, ko je zadel za 18:13.

Najvišja prednost prav ob koncu

Po novem povišanju naskoka na 19:13 pa so se začele črne minute. Ves navdih v napadu Gorenja je poniknil, posledica tega pa je bil delni izid 4:0 v korist gostov in znižanje na 19:21. Toda minuta odmora je znova zalegla.

V 50. minuti so imeli domači znova pomirjujočih pet zadetkov prednosti (26:21), Skube pa je v 52. minuti zadel že za 28:21, kar je praktično že pomenilo zmago domače ekipe. Najvišja prednost je bila prav ob koncu 34:21.