20. 5. 2015,
21.47

Sreda, 20. 5. 2015, 21.47

"V prvem polčasu sploh nisem čutil nog"

Po zmagi nad Mariborom s 37:34 so se v finale državnega prvenstva uvrstili rokometaši Gorenja. Tam jih čakajo Celjani. Pomerili se bodo na tri zmage. Prva tekma bo že v soboto v Celju.

Podaljšek polfinalne serije je prišel za Gorenje ob najmanj primernem času. Ravno med zaključnim turnirjem pokala EHF. Tako je naneslo, da je Gorenje v le tednu dni odigralo kar štiri tekme, vse po vrsti odločilne. V soboto in nedeljo so podprvaki v Berlinu še igrali s Füchsejem in Skjernom, tokrat pa jih je v domači dvorani čakala tekma za biti ali ne biti z vselej neugodnim Mariborom.

Za ose se je razpletlo razveseljivo, čeprav z vse prej kot gladko zmago s 37:34. "Zmagali smo, v finalu smo, le to je pomembno. Gremo naprej. Res smo bili utrujeni, v prvem polčasu sploh nisem čutil nog. Za 19 prejetih golov v prvem polčasu sta kriva utrujenost in pomanjkanje časa za regeneracijo," je dejal Mario Šoštarič, ki je spet prevzemal odgovornost, tudi če strelski kot ni bil idealen, in bil s sedmimi goli tretji strelec tekme.

Že v soboto Gorenje čaka prva finalna tekma z bistveno bolj spočitimi Celjani, ki so ose v prvenstvu že dvakrat ukanili. "Mislim, da smo Mariborčane dobro 'pretepli'. Odlično so se borili, povedli, ampak ko mi pretaknemo v prestavo višje, smo nepremagljivi. Če bi v tem tempu igrali vso tekmo, bi bilo veliko lažje. Kapo dol fantom, na igrišču smo pustili zadnji atom moči. V finalu bomo šli tekmo za tekmo," napoveduje nekdanji levičar Maribora. Prvak bo postal tisti, ki bo prvi dosegel tri zmage.