10.16

OFEM rokomet Saša Praprotnik

Četrtek, 18. 7. 2013, 10.16

Tretja zmaga, kadeti v polfinale s prvega mesta

Slovenska rokometna reprezentanca mlajših kadetov (letnik 1996 in mlajši) je na olimpijskem festivalu evropske mladine na tretji tekmi še tretjič zmagala. V polfinalu s Švedi.

Slovenski upi nadaljujejo niz zmag na olimpijskem festivalu evropske mladine v Utrechtu. Varovanci trenerja Saše Prapotnika so najprej ugnali Norveško, nato Hrvaško in v zadnjem krogu skupine B še Nemčijo. Tako se bodo v polfinalu, ki bo v četrtek, 18. junija (ob 18.00), pomerili s Švedsko.

Slovenija je v tretjem krogu predtekmovanja kljub slabi predstavi ugnala še Nemčijo. Nemci so bili trd oreh in izid v 27. minuti je bil še neodločen (11 : 11). Dobro igro na začetku drugega polčasa je Slovenija kronala z vodstvom 22 : 17. Ob tem je Aleks Kavčič imel še protinapad za +6, a ga je zapravil in Nemčija se je z delnim izidom 5 : 0 vrnila v igro (22 : 22). V dramatični končnici je Nemčija celo povedla s 26 : 25. Šele takrat, ko je Slovenija zabredla v težave, so fantje uvideli, da bo vrag vzel šalo, zaigrali, kot znajo, in v končnici tekme strli odpor Nemcev. Za potrditev zmage je zadel Gal Marguč. Slovenija je proti Nemčiji odigrala najslabšo tekmo turnirja, a vendarle zmagala. Pohvaliti je treba oba vratarja, se posebej Žiga Urbiča, ki je v drugem polčasu zbral devet obramb, in Blaža Husarja na levem krilu, ki je dosegel sedem golov. Najboljšo predstavo na turnirju je pokazal tudi Jaka Malus, ki je tekmo končal s strelskim izkupičkom 11-8. S tremi zmagami je Slovenija osvojila prvo mesto v skupini in v polfinalu v četrtek, 18. Julija, ob 18. uri jo čaka tekma s Švedsko, so sporočili z RZS-ja.