Slovenci do bronaste medalje! Komu zlato?

Na svetovnem rokometnem prvenstvu je Slovenija v skupini B premagala  Angolo, Islandijo in Makedonijo, remizirala s Tunizijo ter izgubila s Španijo in se uvrstila v osmino finala. V tem je premagala Rusijo, v četrtfinalu pa odpravila Katar. V polfinalu je izgubila proti Franciji in se nato v tekmi za tretje mesto pomerila še s Hrvaško.

Slovenci nastopajo na osmem svetovnem prvenstvu.

Slovenci nastopajo na osmem svetovnem prvenstvu. Foto: L. G.

Končni odločitvi:

Tekma za tretje mesto, sobota, 28. januar:
Slovenija : Hrvaška 31:30 (13:18)
Bezjak in Marguč 4, Blagotinšek, Gaber in Grebenc 3; Cindrić 7, Štrlek 6, Šebetić

Finale, nedelja, 29. januar:
Francija - Norveška 

Polfinale:

Četrtek, 26. januar:
Francija : Slovenija 31:25 (15:12)
Remili 6, Porte 5; Dolenec 5, Marguč, Janc, Cingesar in Gaber 3

Petek, 27. januar:
Hrvaška : Norveška 25:28* (24:24, 22:22, 10:12)
Horvat 6, Mamić 5; Myrhol 6, Bjornsen 5

* po podaljšku

 Četrtfinale:

Torek, 24. januar:
Norveška : Madžarska 31:28 (17:10)
Hansen 6, Sagosen in Tonnesen 5; Csaszar 11, Banhidi 6

Francija : Švedska 33:30 (15:16)
Mahe 9, Remili 6; Gottfridsson 7, Nilsson 5

Slovenija : Katar 32:30 (18:15)
Marguč 6, Dolenec 5; Roine 8

Španija : Hrvaška 29:30 (15:17)
Fernandez 7, Dušebajev 5; Mamić 9, Cindrić 5

 Osmina finala: 


Sobota, 21. januar:
Rusija : Slovenija 26:32  (15:13)
Kiselev in Dereven po 5; Cingesar 6, Marguč 5, Dolenec in Mačkovšek po 4

Brazilija : Španija 27:28 (18:16)
Silva 7, Chiuffa in Langaro po 5; Dujshebaev in Canellas po 5

Norveška : Makedonija 34:24 (12:10)
Jondal in Tangen po 6, Sagosen, Myrhol in Bjornsen po 5; K. Lazarov 6, Stoilov 5

Francija : Islandija 31:25 (14:13)
Guigou 6, Remili in Fabregas po 5; Karason 7, Gudmundsson 4

Nedelja, 22. januar:
Madžarska : Danska 27:25 (13:12)
Lekai 6, Balogh, Jamali in Juhasz po 4; Hansen 8, Svan 6

Belorusija : Švedska 22:41 (11:24)
Karalek 7, Puhovski 4; Gottfridsson 8, Ekberg 7, Tollbring, Lagergren in L. Nilsson po 4 

Nemčija : Katar 20:21 (10:9)
Groetzki in Glandorf po 4; Capote 9, Roine 4

Hrvaška : Egipt 21:19 (13:7)
Horvat 6, Cindrić 5, Stepančić 3; Elahmar 5, Abouebaid in Ramadan po 4

Skupina B, Metz:

1. krog:
Četrtek, 12. januar:
Slovenija : Angola 42:25 (22:13)
Marguč in Mačkovšek 8, Janc 6; Lopes 7, Hebo 5

Makedonija : Tunizija 34:30 (13:14)
Lazarov 12, Manaskov, Stoilov oba po 7; Bannour, Boughanmi oba po 7, Tej 6

Španija : Islandija 27:21 (10:12)
Canellas, Balaguer oba po 4, Aguinagalde, Goni Leoz, Rivera vsi po 4; Sigurdsson 5, Arnarsson 4

2. krog:
Sobota, 14. januar:
Slovenija : Islandija 26:25 (11:8)
Bezjak 6, Kavtičnik in Zarabec po 4; Karason in Elisson po 6

Tunizija : Španija 21:26 (10:12)
Toumi 5, Boughanmi 4; Tomas in Balaguer 5, Rivera 4

Angola : Makedonija 22:31 (9:14)
Lopes 5; Lazarov 10, Georgievski 5

3. krog:
Nedelja, 15. januar:
Islandija : Tunizija 22:22 (11:13)
Sigurdsson 5; Bannour 12, Boughanmi 5

Ponedeljek, 16. januar:
Slovenija : Makedonija 29:22 (16:10)
Bezjak in Marguč 4; Lazarov 9, Stoilov 3

Španija : Angola 42:22 (21:10)
Fernandez 9, Rivera in Balanguer 6; Lopes 6, Ferreira 5

4. krog:
Torek, 17. januar:
Slovenija : Tunizija 28:28 (15:13)
Kavtičnik 7, Janc 6, Zarabec 4; Sanai 8, Bannour 5

Angola : Islandija 19:33 (8:16)
Lopes 8; Sigurdsson 8, Gunnarsson 7

Sreda, 18. januar:
Makedonija : Španija 25:29 (14:14)
K. Lazarov 6, Markovski 5; Rivera 9, Dujšebaev 5

5. krog:
Četrtek, 19. januar:
Tunizija : Angola 43:34 (23:16)
Bannour 10, Sanai 7; Teca 10, Lopes 7

Makedonija : Islandija 27:27 (13:15)
K. Lazarov 7, Georgievski 6; Karason 7, Elisson 6


Španija : Slovenija 36:26 (18:10)
Balaguer 7, Rivera 6; Marguč 6, Dolenec 4

Lestvica:

1. Španija*  5 tekem - 10 točk 
2. Slovenija*        5 - 7
3. Makedonija*    5 - 5 
4. Islandija*         5 - 4
...........................................
5. Tunizija          5 - 4
6. Angola           5 - 0

Skupina A, Nantes:

1. krog:
Sreda, 11. januar (Pariz):

Francija : Brazilija 31:16 (17:7)
Porte 6, Narcisse 3; Toledo 5, Teixeira 3

Četrtek, 12. januar:
Rusija : Japonska 39:29 (18:15)
Atman, Dibirov, Šiškarev vsi po 6, Gorbok 5; Shida 7, Andri Doi, Tokuda oba po 4

Poljska : Norveška 20:22 (10:12)
Daszek 7, Gebala 6; Hansen 6, Bjornsen 5

2. krog:
Petek, 13. januar:

Japonska : Francija 19:31 (9:17)
Uegaki 5, Tokuda 4; Fabregas 7, Mahe 5

Sobota, 14. januar:
Brazilija : Poljska 28:24 (16:11)
Toledo 8, Langaro 7; Paczkowski 6, Jachlewski 4

Norveška : Rusija 28:24 (15:11)
Bjornsen 7, Sagosen 6; Soroka 8, Gorbok 6

3. krog:
Nedelja, 15. januar:

Francija : Norveška 31:28 (16:12)
Remili, N. Karabatić in Mahe 5; Sagosen 7, Jondal 6

Brazilija : Japonska 27:24 (14:12)
Langaro 8, Chiuffa 6; Tokuda 7, Watanabe in Shida 4

Ponedeljek, 16. januar:
Poljska : Rusija 20:24 (9:13)
Gebala 4; Kovalev 7, Atman 5

4. krog:
Torek, 17. januar:
Norveška : Brazilija 39:26 (18:13)
Sagosen 7, Myrhol in Rod 6; Pozzer in Chiuffa 6

Poljska : Japonska 26:25 (9:11)
Daszek 5, Lyzwa in Paczkowski 4; Shida 9, Tokuda 4

Rusija : Francija 24:35 (11:16)
Šiškarev 6; Dipanda 8, Mahe 7, Remili 5

5. krog:
Četrtek, 19. januar:

Rusija : Brazilija 28:24 (14:15)
Dereven in Šelmenko 5; Toledo, Pozzer in Langaro 5

Francija : Poljska 26:25 (13:13)
Nyokas 7, Sorhaindo, Remili, Fabregas vsi po 4; Krajewski, Gebala oba po 5, Dacko 4

Japonska : Norveška 23:28 (14:19)
Motoki 4, Mekaru, Tokuda, Uegaki po 3; Myrhol 7, Bjornsen, Lindboe oba po 5

Lestvica:
1. Francija*          5 - 10
​2. Norveška*        5 - 8
3. Rusija*            5 - 6
4. Brazilija*          5 - 4 
......................................
5. Poljska           5 - 2
6. Japonska      5 - 0

Skupina C, Rouen:

1. krog:
Petek, 13. januar:

Belorusija : Čile 28:32 (14:14)
Karalek 10, Kuleš 7; R. Salinas 8, E. Salinas in Feuchtmann 7

Nemčija : Madžarska 27:23 (16:11)
Gensheimer 13, Hafner 7; Balogh, Csaszar, Jamali 3​

Hrvaška : Savdska Arabija 28:23 (12:11)
Cindrić 6, Duvnjak 5, Mihić 4; Alsalem 5, Aljanabi 4

2. krog:
Sobota, 14. januar:

Madžarska : Hrvaška 28:31 (11:11)
Balogh in Harsanyi 6; Štrlek 6, Duvnjak 5

Nedelja, 15. januar:
Čile : Nemčija 14:35 (6:17)
Moll, Sallinas ... 2; Kohlbacher 8, Dahmke 7

Savdska Arabija : Belorusija 26:29 (13:14)
​Alsalem 7, Alobaidi 5; Puhovski 9, Karalek 6

3. krog:
Ponedeljek, 16. januar:

Madžarska : Čile 34:29 (17:14)
Jamali 7, Juhasz in Lekai 5; Feuchtmann 9, Salinas 6

Hrvaška : Belorusija 31:25 (18:15)
Cindrić 8, Horvat 5; Karalek 7

Torek, 17. januar:
Nemčija : Savdska Arabija 38:24 (21:13)
Fath 6, Hafner, Kuhn in Groetzki 5; Alzaer 8, Alabs 6

4. krog:
Sreda, 18. januar:

Savdska Arabija : Madžarska 24:37 (10:17)
Almohsin 7, Alkhadrawi 4; Csaszar 9, Gulyas, Banhidi in Lekai po 4

Belorusija : Nemčija 25:31 (16:16)
Šinkel, Šinovič in Karalek po 4; Gensheimer 8, Fath 6, Grötzky in Kuhn po 5

Hrvaška : Čile 37:22 (17:9)
Mihić 8, Jotić 5; Feuchtmann, E. Salinas oba po 4, Reyes, Frelijj oba po 3

5. krog:
Petek, 20. januar:

Savdska Arabija : Čile 25:26 (13:13)
Salinas 7; Alabbas 9, Alsalem 5

Nemčija : Hrvaška 28:21 (13:9)
Wiencek 6, Hafner 5; Štrlek in Stepančić 5, Kontrec 4

Belorusija : Madžarska 27:25 (15:13)
Brouka in Puhouski 6; Csaszar in Juhasz 7

Lestvica:
1. Nemčija *            5 - 10
2. Hrvaška*             5 - 8
3. Belorusija *         5 - 4
4. Madžarska*        5 - 4
.........................................
5. Savdska Arabija 5 - 2 
6. Čile                   5 - 2

Skupina D, Pariz:

1. krog:
Petek, 13. januar:

Katar : Egipt 20:22 (8:11)
Capote 5, Mallash 4; Elahmar 8, Eissa 6

Švedska : Bahrajn 33:16 (17:5)
Tollbring 10, Zachrisson 8; Habib Hasan 4

Danska : Argentina 33:22 (17:11)
Hansen 6, Svan 5; F. Fernandez 6, J. P. Fernandez 5

2. krog:
Sobota, 14. januar:

Egipt : Danska 28:35 (15:21)
Elderaa 6, Eissa in Shebib 5; Svan 6, Mortensen 5

Nedelja, 15. januar:
Argentina : Švedska 17:35 (11:16)
Simonet 5, Pizarro 3; Zachrisson 8, Gottfridsson in Tollbring 5

Bahrajn : Katar 22:32 (9:19)
Abdulqader 5, Ali Mahfoodh 4; Madadi 8, Mallash 6

3. krog:
Ponedeljek, 16. januar:

Egipt : Bahrajn 31:29 (17:15)
Elderaa 6, Eissa in Sanad 5;  Abdulla Saad 6

Danska : Švedska 27:25 (14:10)
Hansen 8; Sondergaard 4; Ekberg 7

Torek, 17. januar:
Katar : Argentina 21:17 (9:2)
Mallash 5, Al-Karbi 4; Fernandez 7, Carou 3

4. krog:
Sreda, 18. januar:

Argentina : Egipt 26:31 (10:13)
Vieyra 12, F. Fernandez 5; Sanad, Shebib, El-Bassiouny vsi po 5, Abdelrazek 3

Danska : Bahrajn 30:26 (17:13)
Toft 6, Damgaard 5, Landin 4; Ali Mahfoodh in Habib Hasan po 6

Švedska : Katar 36:25 (19:12)
Ekberg 9, Lagergren, Tollbring 6; Roine 8, Capote 4

5. krog:
Petek, 20. januar:

Bahrajn : Argentina 17:26 (8:13)
Abdulqader 5; Fernandez 8, Vieyra 5

Švedska : Egipt 33:26 (15:9)
Ekberg 8, Tollbring 6; Eissa 7, Elderaa 5

Katar : Danska 29:32 (16:14)
Capote in Ali 5; Noddesbo 8, Kirkelokke 7

Lestvica:Lestvica:
1. Danska*         5  - 10
2. Švedska*         5 - 8
3. Egipt*             5 - 6
4. Katar*             5 - 4
...................................
5. Argentina      5 - 2
6. Bahrajn         5 - 0


* - v osmini finala

Sorodne vsebine

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

Popularno

Vroči članki

Najbolj brano