Severna Makedonija Ljubomir Vranješ slovenska rokometna reprezentanca SP v rokometu 2021

Sreda, 20. 1. 2021, 22.08

SP V ROKOMETU, 8. DAN

Slovenci odpravili Severno Makedonijo, Švedi remizirali z Belorusi

5

Slovenija Severna Makedonija Dragan Gajić Jure Dolenec | Slovenci so proti Severni Makedoniji upravičili vlogo favorita in zmagali z 31:21. | Foto Guliverimage

Slovenci so proti Severni Makedoniji upravičili vlogo favorita in zmagali z 31:21.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je drugi del svetovnega prvenstva odprla z zanesljivo zmago nad Severno Makedonijo (31:21). Naslednji, zahtevnejši obračun jo čaka v petek proti Švedom, ki so v glavni del tekmovanja "slovenske" skupine vstopili v najboljšem položaju, vanj so prenesli maksimalne štiri točke. Skandinavci so danes le remizirali z Belorusi, Egipt pa je ugnal Ruse, ki so Slovence premagali v prvem delu SP.

Sportal Pomembna zmaga, a najtežje šele prihaja #video

Favorizirani Slovenci so srečanje odprli z vodstvom, Severni Makedonci so jim prvih 15 minut sledili, povedli s 6:4, nato pa je četa Ljubomirja Vranješa zaigrala agresivneje in hitreje, v golu pa ji je znova s kar nekaj obrambami uspešno pomagal Urban Lesjak.

Urban Lesjak se je znova izkazal v slovenskih vratih in bil po koncu srečanja izbran za najboljšega igralca tekme. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Urban Lesjak se je znova izkazal v slovenskih vratih in bil po koncu srečanja izbran za najboljšega igralca tekme. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko V zadnji tretjini prvega polčasa se je tehtnica prevesila na slovensko stran, po vodstvu z 9:10 tega do odmora niso izpustili iz rok. Postopno so ga zviševali in po 30 minutah vodili z najvišjo prednostjo do takrat, +4 (9:13). V prvem polčasu je največ zadetkov, pet, za Slovenijo dosegel veteran Dragan Gajić.

Slovenska izbrana vrsta je drugi polčas odprla še z dvema zadetkoma, ušla na šest zadetkov, Severna Makedonija ni zmogla slediti vse bolj sproščenemu nasprotniku. Ta je povedel za devet (12:21), Vranješ je tako lahko nekatere igralce "odpočil", Slovenci pa so lahko preizkusil akcije, ki si jih ob tesnejšem rezultatu ne bi mogli privoščiti. Z nekaj lepimi zadetki se je izkazal Nejc Cehte, Slovenci so v nadaljevanju vodili tudi za deset zadetkov, kolikor je tudi na koncu znašala razlika (21:31).

Največ zadetkov, sedem, je dosegel Gajić, kapetan Jure Dolenec in Borut Mačkovšek sta jih dodala po pet, Lesjak je bil izbran za najboljšega posameznika tekme.

Vranješeva četa se bo v petek pomerila s Švedsko, ki zaseda prvo mesto skupine. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Vranješeva četa se bo v petek pomerila s Švedsko, ki zaseda prvo mesto skupine. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Egipt ugnal Ruse, Vranješevi v petek nad Švede

Slovence novo srečanje čaka v petek ob 20.30, ko jim bodo nasproti stali Vranješevi rojaki, Švedi. Ti so v drugi del napredovali brez poraza, z maksimalnimi štirimi točkami. So se pa opekli na uvodni tekmi drugega dela, saj so proti Belorusiji prišli le do točke. V prvem polčasu so Belorusi vodili za osem, ob polčasu za štiri, v drugem pa so jih Skandinavci ujeli in tudi vodili, a je Andrej Jurinok v zadnji sekundi preprečil švedsko zmago.

Na drugi tekmi dneva v skupini 4 sta se udarila gostitelj Egipt in Rusija, ki je Slovence v prvem delu premagala z 31:25. Egipčani so že ob polčasu vodili za sedem, na koncu pa zmagali z 28:23. Gostitelji se bodo s Slovenci pomerili v nedeljo.

V četrtfinale bosta na koncu napredovali dve najboljši reprezentanci iz vsake skupine.

V skupini 3 so na uvodni tekmi dneva Švicarji ugnali Islandce, Francozi so bili boljši od Alžircev, Norvežani pa so strli Portugalce.

Gauthier Mvumbi Thierry
Sportal Mogočni rokometaš Konga že po prvi tekmi zvezda družbenih omrežij #video

Fotogalerija s teme Severna Makedonija : Slovenija (foto: Guliverimages)