Thermometer Blue 0

Slovenija Hrvaška prijateljska tekma Veselin Vujović Željko Babić

Ponedeljek, 4. 1. 2016, 11.45

Slovenija blokirala Hrvaško z le petimi goli v polčasu

Po zaporednih remijih z Makedonijo je slovenska rokometna reprezentanca zgoščeni program tekem zaključila z obračunoma proti Hrvaški. Visoka zmaga v drugi tekmi v Kopru.

Slovenski rokometaši so v sklopu priprav na evropsko prvenstvo v koprski dvorani Bonifika visoko premagali Hrvate, bilo je kar 32:17 (14:12). Slovenija je v drugem polčasu dobila le pet golov, od tega med 38. in 58. minuto nobenega, izpeljala je sedem protinapadov, Hrvati so izgubili 12 žog. Gašper Marguč je dal sedem golov, Dragan Gajić šest, vratarja Gorazd Škof in Matevž Skok sta imela skupaj 14 obramb. Pri Hrvatih je Manuel Štrlek zadel štirikrat. Tako so Slovenci uspešno sklenili teden štirih ogrevalnih tekem.

Tesen poraz na prvi tekmi

Slovenska rokometna reprezentanca je izgubila prvo pripravljalno tekmo pred evropskim prvenstvom na Poljskem, ki se zanjo s tekmo proti Švedom začne v soboto. V Ivanić Gradu je bila boljša Hrvaška z 31:30.

Domačini so bili v vodstvu večino tekme, v kratkem obdobju sredi prvega polčasa pa tudi Slovenci, za katere je šest golov prispeval Uroš Zorman (strel 6/6). Gašper Marguč in Borut Mačkovšek sta dodala po štiri. Domagoj Duvnjak, Luka Šebetić in Manuel Štrlek so jih prispevali po pet. Po uradni statistiki je imel Gorazd Škof 13 obramb, Mirko Alilović pa devet. V soboto se bosta isti ekipi ob 16.15 pomerili v Kopru.

Po 213. nastopu za slovensko reprezentanco je Luka Žvižej sam na vrhu lestvice rokometašev z največ nastopi. Prehitel je dozdajšnjega rekorderja Bena Lapajneta.

Pred tem je Slovenija ta teden odigrala že dve tekmi z Makedonijo, tako v Krškem kot v Celju sta ekipi remizirali.