Sobota, 10. 12. 2016, 22.14

Liga Seha

Celjani na robu velikega presenečenja

vardar celje | Foto Liga Seha Gazprom

Celjani so v regionalni ligi Seha izgubili z Vardarjem z 31:33. Zagreb je presenetil Veszprem ob odlični igri Darka Cingesarja.

Celjski rokometaši so še tretjič v sezoni izgubili z Vardarjem. Tokrat najtesneje. Na gostovanju v Skopju so domačini slavili s 33:31. A le dobri dve minuti prej so Celjani izenačili.

Pred tem so zaostajali tudi za pet golov. Vendar so se ob nižji zasedbi na igrišču, boljši obrambi in vratarju Urbanu Lesjaku uspeli vrniti. Na koncu pa vendarle morali priznati poraz telesno superiorni gostiteljski zasedbi, nekaj po lastnih, nekaj pa po domnevnih sodniških napakah, posebej v končnici. Drugi polčas je bil zelo dober, a so v prvem dobili velikih 18 golov. Najboljši celjski strelec je bil Luka Žvižej s šestimi zadetki. Tokrat se je Vardar izmazal, a v isto dvorano bodo Celjani, ki so nastopili brez Jake Malusa, prišli še v okviru lige prvakov.

Darko Cingesar se je s krila vrnil na srednji in levi zunanji položaj. Začasno, a izjemno posrečeno. | Foto: Liga Seha Gazprom Darko Cingesar se je s krila vrnil na srednji in levi zunanji položaj. Začasno, a izjemno posrečeno. Foto: Liga Seha Gazprom

Zagreb se je tokrat predstavil v popolnoma drugačni luči kot v torek, ko je izgubil v Velenju. Evropskemu podprvaku Veszpremu je dovolil le 23 golov. Od tega jih je Dragan Gajić dosegel tretjino. Blestel je Darko Cingesar, tokrat na položaju srednjega in levega zunanjega. Ob dveh golih je poskrbel za nekaj atraktivnih in za Zagreb predvsem zelo koristnih potez, ki Madžarom niso dovolile vrnitve v tekmo.

Velikansko presenečenje pe pripravil hrvaški podprvak Nexe, ki je na svojem igrišču vzel točko Veszpremu.

Liga Seha:

Sobota, 10. november:
Zagreb : Veszprem 27:23 (13:10)
Horvat 5: Cingesar 2, Miklavčič 1, Skok (0 obramb); Gajić 7, Nagy 4, Marguč 2, Blagotinšek ni igral

Meškov Brest : Tatran Prešov 33:25 (14:14)
Krištopans 6, Stojković 5, Razgor 3; Peskov 8, Rabek 6

Vardar : Celje Pivovarna Laško 33:31 (18:14)
Karačić 6, Moraes 4, Šterbik (12 obramb); Žvižej 6, Mačkovšek 5, Lesjak (7 obramb)

Nedelja, 11. november:
Nexe : Veszprem 29:29 (13:18)
Eter 7, Barišić 1, Lorger (5 obramb), Špiler ni igral; Gajić 6, Marguč 0, Blagotinšek ni igral