25. 8. 2014,
15.44

Ponedeljek, 25. 8. 2014, 15.44

Rokometna reprezentanca zlata na OI mladih

Kadetska rokometna reprezentanca Slovenije je osvojila zlato kolajno na olimpijskih igrah mladih v kitajskem Nandžingu. V finalu je z 31:25 (13:11) premagala Egipt.

Kadetska rokometna reprezentanca, gre za fante, rojene leta 1996 in mlajše, je zlatu na evropskih olimpijskih igrah dodala še kolajno najžlahtnejšega leska na svetovnih olimpijskih igrah v kitajskem Nandžingu. Na turnirju ni oddala niti točke, v finalu pa je z 31:25 premagala Egipt. Ta je s potencialnim presenečenjem zadnjič zagrozil v 38. minuti, ko je na 17 izenačil z igralcem več, potem ko si je Slovenija po odmoru priigrala že štiri gole prednosti.

A ekipa selektorja Janija Klemenčiča se je odzvala odločno in v naslednjih 12 minutah napravila delni rezultat 9:2. Po zadetku Gala Marguča za 26:19 se slovenski tekmeci niso več približali na manj kot pet golov, vse dvome o dobitniku zlate kolajne pa je dokončno razblinil Blaž Janc z zadetkom z igralcem manj šest minut pred koncem, ki je pomenil vnovičnih in zanesljivih sedem golov prednosti. Za zmago 31:25, sedmo slovensko kolajno na igrah in prvo zlato.