Celje Pivovarna Laško RK Gorenje Velenje Željko Babić Branko Tamše Veszprem Dragan Gajić Gašper Marguč Blaž Blagotinšek

Ponedeljek, 18. 9. 2017, 2.17

Rokometna liga prvakov, 1. krog

Zmagovita vrnitev Gorenja, Veszprem se je mučil v Celju #foto

gorenje ademar | Foto RK Gorenje Velenje/Jurij Kodrun

Slovenski ljubitelji rokometa so spremljali poraz Celja v zgornjem domu lige prvakov in zmago Gorenja v spodnjem. Remija Zagrebovih in Barceloninega legionarja.

Gorenje se je zmagovito vrnilo v ligo prvakov. V končnici je obranilo zmago pred napadi španskega Ademar Leona, ki je imel odlično priložnost za remi, a se s tem ni strinjal velenjski vratar Klemen Ferlin. V naslednjem krogu Velenjčani gostujejo pri bukareštanskem Dinamu.

Barcelona je remizirala pri Rhein-Neckarju, potem ko je ob polčasu vodila za šest golov. Jure Dolenec je zadel dvakrat. Pick je nekoliko presenetljivo izgubil pri Nantesu. Simon Razgor in Vid Poteko sta premagala slovenski trio pri Kielcah.

Odličnih 50 minut, nato pa ...

Celjani so tradicionalnega tekmeca, zvezdniški Veszprem, namučili v prvem polčasu. Dobili so ga z 18:16 in s prenovljeno in pomlajeno zasedbo navdušili občinstvo. Dvorana Zlatorog je bila solidno napolnjena, zbralo se je dobrih štiri tisoč gledalcev. Med njimi je bilo več kot tisoč Madžarov, ki so v drugem polčasu zaploskali svojim ljubljencem.

Favoriti, pri katerih igrajo tudi trije slovenski legionarji, so po 50 minutah (29:29) prevzeli pobudo in se na koncu razveselili visoke zmage z 39:31.

1 / 20

Gorenje, ki se je v ligo prvakov vrnilo po treh letih, v nedeljo (17.00) igra s španskim Ademarjem.

Liga prvakov, 1. krog:

Skupina B:
Sobota, 16. september:
Celje PL : Veszprem 31:39 (18:16)
Mlakar 8, Malus 6; Lekai 11, Marguč in Ilić 5, Gajić 4, Blagotinšek

Meškov Brest : Kielce 28:24 (15:11)
Poteko in Razgor (oba Meškov) 0; Bombač 2, Janc 1, Zorman 0 (vsi Kielce)

Flensburg : Aalborg 30:27 (13:15)

Nedelja, 17. september:
Kiel : PSG 22:25 (10:12)
Vujin 5, Zarabec 0, sagosen 6

Skupina A:
Kristianstad : Zagreb 28:28 (14:16)
Kastelic in Skok sta branila za Zagreb, Miklavčič zaradi poškodbe ni kandidiral za tekmo.

Gorenje : Ademar Leon 23:22 (12:10)
Medved in Grebenc po 6, Cehte 4, Ferlin (17 obramb); Alvarez in Garcia po 6, Cupara (14 obramb)