20.07

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,55

1

Zlatorog Hrvaška Ljubomir Vranješ pripravljalna tekma EP v rokometu 2022 slovenska rokometna reprezentanca

Sreda, 29. 12. 2021, 20.07

Rokomet, pripravljalna tekma pred EP

Slovenci na prvem preizkusu moči do zanesljive zmage nad Hrvati

1

slovenska rokometna reprezentanca, Slovenija : Hrvaška, Gašper Marguč | Gašper Marguč je dosegel sedem zadetkov. | Foto Grega Valančič/Sportida

Gašper Marguč je dosegel sedem zadetkov.

Slovenska moška rokometna reprezentanca je na uvodni pripravljalni tekmi sklepnega dela priprav pred evropskim prvenstvom v Celju s 33:26 (17:15) ugnala izbrano vrsto Hrvaške. Slovenci se bodo prihodnji teden dvakrat pomerili še z Italijo, 13. januarja pa jih čaka prvi obračun na evropskem prvenstvu, ki ga bosta gostili Madžarska in Slovaška

Zasedba selektorja Ljubomirja Vranješa, ki se je na dan po božiču zbrala v pripravljalnem taboru v Zrečah, je danes odigrala prvo v nizu treh tekem pred januarskim evropskim prvenstvom na Madžarskem in Slovaškem. Uvodni preizkus pripravljenosti je slovenska reprezentanca v dvorani Zlatorog opravila z odliko, potem ko je pred domačimi navijači s 33:26 (17:15) odpravila Hrvaško. Vranješ ob tem ni mogel računati na trojico iz bundeslige - Miho Zarabca, Urbana Lesjaka in Urha Kastelica, ki se bodo reprezentanci pridružili po novem letu.

Slovenci so v prvem polčasu igrali po sistemu toplo-hladno. Začeli so sijajno in si po trinajstih minutah priigrali tri gole prednosti, a so Hrvati potrebovali le dve minuti, da so tekmo postavili v začetno izhodišče (9:9). Do konca polčasa se je odvijal izenačen boj, v sklepnih minutah pa so bili bolj preudarni Slovenci, ki so se - po golu vratarja Jožeta Baznika čez celo igrišče - v slačilnico odpravili z dvema goloma prednosti (17:15).

Jože Baznik je dobro opravil svoje delo v vratih, dosegel pa je tudi dva zadetka čez celo igrišče. | Foto: Grega Valančič/Sportida Jože Baznik je dobro opravil svoje delo v vratih, dosegel pa je tudi dva zadetka čez celo igrišče. Foto: Grega Valančič/Sportida

Vranješevi izbranci so v uvodnih treh minutah drugega polčasa postavili delni izid 3:0 in povedli z 20:15. V nadaljevanju so bili v njihovi igri vzponi in padci. V 48. minuti je njihova prednost znašala le zadetek (23:22), v končnici tekme pa so dvignili raven igre v obrambi, izpeljali nekaj bliskovitih nasprotnih napadov in na kolena položili tradicionalne mednarodne tekmece.

V slovenski izbrani vrsti se je kar enajst igralcev vpisalo med strelce. S po sedmimi zadetki sta bila najučinkovitejša Blaž Janc in Gašper Marguč. Drugi je z zadetkom v 20. minuti tekme dosegel mejo 400 zadetkov v dresu z državnim grbom. Mejnik 600 reprezentančnih golov pa je dosegel in presegel kapetan Jure Dolenec, ki je mrežo Hrvatov zatresel štirikrat. Vratar Baznik je na koncu dosegel kar dva zadetka, prvi gol v reprezentančnem dresu pa je dosegel tudi Tilen Sokolič.

Slovenija : Hrvaška, foto: Grega Valančič/Sportida: