Poročilo s tekme PPD Zagreb : Gorenje Velenje

Ose v Zagrebu brez točk

1

Gorenje Velenje Zagreb | Foto Seha

Rokometaši velenjskega Gorenja so v 3. krogu regionalne lige Seha v gosteh izgubili proti PPD Zagrebu z 21:28 (7:13).

Po dveh krogih lige Seha in s tem tudi dveh domačih tekmah v novi sezoni so velenjski rokometaši prvič gostovali. A ose so iz hrvaške prestolnice proti Velenju odšle s prvim porazom. Gostitelji, ki so v do danes dveh tekmah prav tako vknjižili zmago in poraz, so bili pretrd oreh, precej preglavic pa je Velenjčanom povzročal prav Slovenec David Miklavčič, ki je na koncu tekmo končal s petimi goli. Prvi strelec domačih je bil Stipe Mandalinić z devetimi goli, v velenjski vrsti jih je Rok Golčar dosegel šest.

Aktualni hrvaški prvaki iz Zagreba so že v prvem polčasu pokazali, da so boljši nasprotnik, na odmor so varovanci slovenskega selektorja Veselina Vujovića odšli s šestimi goli prednosti.

Približali na štiri, končali na -7

Tudi drugi polčas na igrišču ni premešal kart, čeprav so se igralci Marka Šibile približali na štiri gole zaostanka (11:15), pa so Zagrebčani nato znova pritisnili na plin, v 22. minuti vodili že s plus 9 (24:15) in se na koncu veselili druge zmage v sezoni. Velenjčani ostajajo pri eni zmagi in treh točkah. Doslej so premagali Nexe iz Našic, ter izgubili proti Celju. Zagrebčani so premagali Nexe in tokrat Velenje ter izgubili proti Vardarju.

V naslednjem krogu Gorenje Velenje 28. septembra čaka gostovanje pri Vardarju.

PPD Zagreb : Gorenje Velenje 28:21 (13:7)

Dvorana Sutinska vrela, gledalcev 300, sodnika: Nachevski in Nikolov (oba Makedonija).
Zagreb: Eres 1, Vujić 3, Kontrec 1, Vori, Šprem 3 (1), Stevanović, Cingesar 3, Skok, Raković 1, Sušnja, Valčić, Jotić 2, Valčić, Mandalinić 9 (2), Miklavčić 5, Markoski.
Gorenje Velenje: Baznik, Cehte 1, Medved, Ovniček 3, Levc 5, Stojnić, Toskić 1, Mitrović 3, Potočnik, Golčar 6 (1), Kleč 1, Zaponšek, Ratajec, Nosan, Brumen 1 (1).
Sedemmetrovke: Zagreb 3 (3), Gorenje Velenje 2 (2).
Izključitve: Zagreb 10, Gorenje Velenje 8 minut.