Petek, 3. 3. 2017, 21.17

1. DRL za ženske, 17. krog

Po "dvojni" zmagi Krim na pragu 22. naslova prvakinj

krim zagorje | Foto RK Krim Mercator/Uroš Pihner

Krim je dobil še četrti derbi to sezono z Zagorjem. Tokrat visoko, s 25:13. Tako so Ljubljančanke, ki še niso oddale niti točke,  prišle na prag naslova državnega prvaka. Celjanke so v petek zmagale v gosteh pri Žalčankah.

Superpokal, pokal in dvakrat prvenstvo. To so tekmovanja, v katerih je bil Krim, podprvak iz lanske sezone, v letošnji boljši od aktualnih prvakinj iz Zagorja. Drugi prvenstvani tekmi teh nasprotnic, v 17. krogu, je še najmanj pristajal naziv derbi. Krimovke so v Stožicah slavile najvišje to sezono, z 12 goli razlike - 25:12.

Tako so se zelo približale 22. naslovu državnih prvakinj, saj imajo na na vrhu že štiri točke prednosti, tekmo manj in boljše medsebojno razmerje. Verjetno enako pa so se razveselile povratka ene najboljših igralk Elizabeth Omoregie. Ljubljančanke, ki imajo še vedno možnost za preboj v četrtfinale lige prvakinj, v petek čaka sila zahtevno gostovanje: tekma z evropskim prvakom CSM iz Bukarešte.

Ljubljančanke so prikazale suvereno predstavo, saj gostujoči ekipi niti za sekundo niso dopustile možnosti za presenečenje. Ta ni imela pravih rešitev proti dobri igri krimovk v obrambi, ki jo je z nekaj uspešnimi posredovanji dopolnila kapetanka Miša Marinček. Njena ekipa je tako v šestih minutah dosegla ravno toliko zadetkov, Zagorjanke pa so prvič zadele šele v deveti minuti s sedemmetrovke.

Za tem so se približale še na 4:6, a so krimovke imele pripravljen odgovor. Po 20 minutah je Omoregieva, ki je v igro prvič vstopila pet minut pred tem, zadela za 9:3, še dodaten gol prednosti pa si je domača zasedba priigrala do odhoda na glavni odmor (12:5). Potek tekme se tudi v nadaljevanju ni spremenil. Na igrišču so še vedno prevladovale ljubljanske rokometašice. Po šestih zaporednih zadetkih so v 45. minuti povedle s +13 (19:6) v preostanku pa obračun mirno pripeljale h koncu.

"Tekma je bila za našo ekipo zelo pomembna, saj si želimo naslov državnih prvakinj vrniti nazaj v Ljubljano. Poleg tega se zadnje tekme v Ligi prvakinj niso končale nam v prid, zato ta zmaga prinaša tudi krepitev samozavesti pred obračunom z Bukarešto," je po srečanju dejala krimovka Nina Zulič.

1. DRL za ženske, 17. krog:

Torek, 28,. februar:
Krim Mercator : Zagorje 25:13 (12:5)
Georgijev 4, Litre, Omoregie, Zulič, Abina in Barič po 3, Marinček (11 obramb); Stanko 4, Ražem, Rebolj, Skrinjar in Ljepoja po 2, Perić (10 obramb)