3. 12. 2007,
9.18

Ponedeljek, 3. 12. 2007, 9.18

Odločen začetek "kockarjev"

Prvi derbi nove rokometne sezone za moške je ponudil zanimivo tekmo med državnimi podprvaki iz Velenja ter hrpeljskim Gold Clubom. Slednji je že na uvodu "osam" odščipnil točki.

Rokometaši iz Šaleške doline so na prvo tekmo nove sezone državnega prvenstva prišli v sila okrnjeni zasedbi, saj se s poškodbami še vedno ukvarja kopica igralcev. V prvih 30 minutah se je pred nabito polno dvorano v Hrpeljah bil hud boj, gostje so v 15. minuti po zadetku Draga Vukovića prešli v vodstvo za 3, a sledil je nekaj minutni post, ko so izbranci Vojka Lazarja z borbeno in inovativno igro znižali zaostanek le na zadetek (7:8).

Nekaj odličnih obramb Primoža Prošta pa je ekipi Ivici Obrvana ponudilo novo priložnost za višje vodstvo, v 24. minuti so namreč z zadetkoma Alena Blaževića ter Matjaža Mlakarja znova prišli do prednosti +3 (12:9). A gostitelji se ob bučni podpori s tribun niso predali. Z nepopustljivo igro so prvi polčas odlično zaključili z izidom 14:14.

V drugi del tekme 1. kroga 1. MIK lige so Hrpeljci vstopili kot prerojeni. Izkoristili so igralca več na parketu ter s tremi zaporednimi zadetki prešli v vodstvo s 17:15. V vsem sijaju se je predstavil Franjo Lelić, ki je bil domala nezgrešljiv. Poleg njega se je razigral še en novinec v dresu "kockarjev" oziroma bolje rečeno "razbranil" - Blaž Vončina, ki je zaklenil svoja vrata.

V 45. minuti je na semaforju pisalo že 22:19, Obrvan je poskušakl z nekaj menjavami položajev, a ni bil dovolj uspešen. Čeprav so se njegovi igralci borili, jim do konca izida ni uspelo znižati. Tako so se rokometaši Gold Cluba veselili prvih točk v novi sezoni.