5 let, 2 meseca

Nemčija Slovenija mladinsko svetovno prvenstvo

Sobota, 7. 7. 2012, 6.50

Nemočni tudi Nemci, Slovenija je med TOP 8

Evropsko rokometno prvenstvo za mladince se razpleta po željah Slovenije. Po zmagi nad Francozi je četa Slavka Iveziča bila boljša tudi od Nemcev in si zagotovila napredovanje med osem najboljših.

Slovenci so na obračunu z Nemci odločnost pokazali že na začetku srečanja, ko so hitro povedli in prednost držali vse do 15. minute. Sledile so nekoliko slabše minute, Nemci so prišli na dva zadetka prednosti, Slovence pa je v igri držal vratar Rok Zaponšek, ki je v prvem polčasu zbral 12 obramb in bil eden ključnih, da so rokometaši na odmor odšli z izenačenim izidom (14:14).

Drugi del so Slovenci začeli precej bolje in si že na začetku priigrali tri zadetke prednosti, kar je nemškega selektorja prisililo v dve minuti odmora, ki pa Nemcem nista koristili. Slovenci so še naprej igrali borbeno in nepopustljivo. Tekmo so, predvsem zaradi odličnega Zaponška, ki je na koncu zbral 22 obramb, do konca pripeljali s šestimi zadetki prednosti in se še pred zadnjim obračunom skupinskega dela veselili uvrstitve med osem najboljših v Evropi.