Thermometer Blue 0

rokomet Francija Dragan Gajić Jure Dolenec Vid Kavtičnik

Nedelja, 13. 3. 2016, 18.16

Montpellier osvojil ligaški pokal, Slovenci dosegli skoraj polovico golov

Dragan Gajić, Vid Kavtičnik, Jure Dolenec in Matej Gaber so s francoskim Montpellierom osvojili francoski ligaški pokal.

V ligi prvakov so se sicer uvrstili v osmino finala, a v francoskem prvenstvu za rokometaše Montpelliera prav gotovo ni vse rožnato. Nasprotno. Preživljajo težke časa, stvari ne gredo po načrtih. Šest porazov na 17 tekmah, trenutno četrto mesto in 12 točk zaostanka za vodilnim Parizom so ne glede na določene težave bistveno manj od pričakovanj.

A ta konec tedna je prinesel velik obliž na rano. V vitrino bodo slovenski kvartet pri Montpellieru in soigralci postavili lovoriko. Dobro, ni prvenstvena, a vsaka je sladka. Še posebej, če v finalu premagaš vrhunsko zasedbo Pariza, ki se je na primer v četrtfinale lige prvakov uvrstila kar neposredno po zmagi v močni skupini A.

Naslednjo sezono prihaja Gorazd Škof

PSG velja za najpremožnejši klub na svetu, v njegove vrste pa se v prihodnji sezoni seli slovenski reprezentant Gorazd Škof. Vsekakor ni zanemarljivo dejstvo, da so Vid Kavtičnik, Jure Dolenec in Dragan Gajić dosegli kar 14 od 31 golov Montpelliera.

Pariz je v polfinalu več kot zanesljivo, s 45:31, opravil s Toulousom Mihe Žvižeja. Montpellier pa je s 33:31 premagal Nantes, za katerega igrata Škof in Uroš Bundalo.