6 let

Liga Seha, zaključni turnir:

Vardar ni prepustil prestola, Celjani do tretjega mesta

Vardar | Foto Seha

Rokometaši Vardarja so v finalu rokometne lige Seha pred domačimi gledalci v Skopju s 26:24 premagali Zagrebčane in ubranili naslov prvaka. Rokometaši Celja, ki so v polfinalu izgubili z Zagrebom, so v boju za tretje mesto z 31:28 ugnali Meškov iz Bresta. Član Celja Žiga Mlakar je bil izbran za najboljšega desnega zunanjega igralca turnirja.

V finalu sta se pomerila aktualni prvak lige SEHA, favorizirani Vardar in Zagreb, pri katerem je v vratih začel slovenski vratar Urh Kastelic. Domačini so obračun bolje začeli, vodili za tri, a so se proti koncu polčasa Zagrebčani povsem približali in na odmor odšli z zgolj zadetkom zaostanka. V drugem polčasu so Hrvati izenačili in kot senca sledili gostiteljem zaključnega turnirja vse do 45. minute, nato pa se je tehtnica začela prevešati v smer Vardarja, ki je proti koncu ušel na +5 (25:20), po izteku igralnega časa pa še četrte lovorike, druge zaporedne, razveselil z rezultatom 26:24.

Po dvakrat je v ligi SEHA zmagal madžarski Veszprem, enkrat pa Zagreb.

Celjani so sezono v ligi SEHA končali na tretjem mestu. | Foto: Sportida Celjani so sezono v ligi SEHA končali na tretjem mestu. Foto: Sportida

Celjani v zadnjem delu strli Brest

Celjani, ki so v Skopju sodelovali oslabljeni, so celotni prvi polčas vodili, tudi za tri zadetke (12:15) in se na odmor odpravili z zadetkom prednosti (15:14). To so Belorusi iz Bresta kaj hitro stopili v drugem polčasu, na uvodu katerega so Pivovarji prvič zaostajali (15:16). Jim je pa izenačenje na 18:18 priskrbel 17-letni mladenič Domen Makuc, ki je kljub poškodbi meniskusa stisnil zobe in tudi tokrat navdušil. Slovenski državni prvaki so v nadaljevanju zaigrali bolje, izdatno jim je pomagal tudi razpoloženi vratar Urban Lesjak (16 obramb), in na koncu zmagali z 31:28. Pri Celju je bil s sedmimi zadetki najbolj učinkovit Žiga Mlakar (na koncu izbran za najboljšega desnega zunanjega igralca turnirja).

Fotogalerija skozi objektiv Sportide

1 / 32

Lepše, hitreje, močneje

"Čestitke mojim fantom za današnjo predstavo. Brest je izjemno močna ekipa, ki je letos ugnala tudi francoski PSG, mi pa želimo ves čas napredovati in dvigovati raven našega rokometa. Danes smo igrali lepši, hitrejši in močnejši rokomet ter povsem zasluženo zmagali. Ni lahko tako težkih tekem odigrati v okrnjeni zasedbi, ki še dodatno izčrpa ekipo, zato še enkrat čestitke fantom. In pa seveda velika hvala našim navijačem Florijanom, ki so nas prišli spodbujati tako daleč, z navijanjem so nam dali dodatno energijo, ki je pripomogla k zmagi, in upam, da smo jim z zmago olajšali pot nazaj," je po tekmi za tretje mesto dejal celjski strateg Branko Tamše.

Finale

Nedelja, 15. april:

finale:
Vardar Skopje : Zagreb 26:24  (14:13)
Cindrić, Kristopans oba po 5, Čupić, Dibirov, Borozan vsi po 3; Horvat 8, Ravnić, Pavlović, Bičanić vsi po 3

tekma za 3. mesto:
Meškov Brest : Celje Pivovarna Laško 28:31 (14:15)
Šumak, Horak oba po 5, Šilovič 4; Mlakar 7, Makuc, Maškovšek oba po 5;Lesjak 16 obramb/44