Sreda, 6. 9. 2017, 22.00

Liga Seha od 5. do 9. septembra

Pivovarji sezono na domačem parketu začeli s porazom

gorenje celje | Foto Grega Valančič/Sportida

Rokometaši Celja Pivovarna Laško so v 2. krogu regionalne lige Seha v Zlatorogu morali priznati premoč Brestu iz Meškova. Gorenje je v torek visoko izgubilo proti Vardarju (32:19).

Celjski rokometaši so morali po slavju v Velenju v drugem nastopu v regionalni ligi Seha priznati premoč beloruskemu Brest Meškovu, enemu od tekmecev za uvrstitev na zaključni turnir tekmovanja.

V izredno izenačenem srečanju je odločitev padla v zadnjih 15 minutah, ko so se Belorusi, za katere igrata tudi Simon Razgor in Vid Poteko, na krilih razpoloženega hrvaškega vratarja Ivana Pešiča odlepili na + 4. Izredno razpoložen je bil tudi Petar Djordjić, za katerega obramba slovenskih prvakov ni našla pravega recepta.

V končnici so varovanci Branka Tamšeta, ki so prvi del celo dobili, v drugem pa bili izredno neučinkoviti, skušali znižati zaostanek s slabo izdelanimi hitrimi napadi, a je bil Pešić na mestu in do konca zbral kar 14 obramb. Ko je Rajko Prodanović v 57. minuti povišal vodstvo Belorusov na 28:23, je bil zmagovalec znan.

Djordjić, z osmimi goli prvi strelec tekme, je nato poskrbel celo za najvišjo razliko na srečanju. Pri Celjanih je bil s šestimi goli najbolj učinkovit Žiga Mlakar.

Liga Seha:

Torek, 5. september:
Vardar Skopje : Gorenje Velenje 32:19 (12:11)

Zagreb 33:28 (18:18)
Butorac 8, Krok 7; Mandalinić 10, Šušnja 5, Kastelic (8 obramb), Skok (6 obramb), Miklavčič je poškodovan